Berlanga vs Quigley: debiut Berlangi pod sztandarem Matchroom Boxing już 24 czerwca

Berlanga
Foto: Matchroom Boxing

24 czerwca 2023 zadebiutuje Edgar Berlanga u swojego nowego pracodawcy, grupy Eddiego Hearna, Matchroom Boxing. W swoim debiucie zawalczy z Jasonem Quigleyem.

Edgar Berlanga (20-0, 16 KO), to amerykański zawodnik walczący póki co w kategorii super średniej. Znany jest miedzy innymi z tego, ze swoich pierwszych szesnastu walkach nokautował swoich rywali już w pierwszej rundzie. Później jednak się okazało, że gdy poziom opozycji wzrósł, nokauty się skończyły. Kolejne 4 walki miały już miejsce na pełnym dystansie. Mimo wszystko Berlanga ma papiery na mistrza świata i powoli wypływa na głębokie wody. W lutym tego roku podpisał kontakt z grupą Matchroom Boxing (pisaliśmy o tym TUTAJ) i już niebawem stoczy pierwsza walkę zorganizowana przez Eddiego Hearna.

Jason Quigley (21-2, 14 KO), przyszły rywal Berlangi, to 31 zawodnik pochodzący z Irlandii. Dwie najważniejsze w swojej karierze, i jednocześnie najtrudniejsze, walki przegrywał. Najpierw w roku 2019 nie wyszedł do 10 rundy pojedynku z Tureano Johnsonem a dwa lata później, w roku 2021 przegrał przez TKO ze znakomitym Demetriusem Andrade.

Wydaje się, ze faworytem tej walki będzie jednak mocno bijący Berlanga. Dowiemy się już 24 czerwca.

1 Trackback / Pingback

  1. Adam Kownacki powraca na ring na gali Matchroom Boxing: Berlanga ve Quigley 24 czerwca - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*