Adam Kownacki powraca na ring na gali Matchroom Boxing: Berlanga ve Quigley 24 czerwca

Adam Kownacki
Foto: Matchroom Boxing

O planowanej na 24 czerwca gali Matchroom Boxing: Berlanga vs Quigley, o której pisaliśmy już TUTAJ, powróci także Adam Kownacki. Jego rywalem w powrocie będzie Amerykanin Joe Cusumano.

Adam Kownacki (20-3-0, 15 KO) ma za sobą bardzo nieudane 2-3 lata. W ich czasie stoczył trzy przegrane pojedynki. Najpierw przyszły dwie porażki z Robertem Heleniusem. Później zamiast zmierzyć się z kimś trochę słabszym na przetarcie i odbudowanie pewności siebie, Adam postanowił zmierzyć się z twardym i nieustępliwym Alim Erenem Demirezenem. Walka była dobra i wyrównana, ale to ponownie przeciwnik Baby Face’a mógł cieszyć się z wygranej.

Joe Casumano (24-4-0, 19 KO) rekord ma całkiem przyzwoity jednak mierzył się w swojej bokserskiej karierze ze znacznie słabsza opozycją niż Adam Kownacki. Najlepszym przeciwnikiem z jakim przyszło mu zawalczyć był Danie Dubois, w roku 2012, z którym przegrał przez TKO.

Rywal wydaje się tym razem idealnie wybrany biorąc pod uwagę sytuację w jakiej znajduje się Adam. Kownacki sprzed Helleniusa pewnie byłby 100% faworytem takiego zestawienia. Teraz jest także, ale nie wiadomo tak naprawdę w jakiej kondycji fizycznej oraz psychicznej przystępuje Adam do tej walki i czy trzy porażki z rzędu jakieś swoje piętno na pewności siebie Adama odcisnęły. Już za dwa miesiące się dowiemy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*