Jiri Prochazka ostrzega Khamzata Chimaeva po jego rewelacjach dot. sparingów.

Jiri Prochazka
Foto: Mike Roach

Ostatnio Khamzat Chimaev wypowiedział sie w programie MMA Hour organizowanego przez Ariela Helwaniego, na temat sesji sparingowych jakie miał okazje odbyć z Jirim Prochazką w przeszłości w All Stars Training Center in Stockholm. Według niego pokonał on w czasie tych sparingów Prochazkę. Jiri Prochazka postanowił przypomnieć Chimaevowi o niepisanej zasadzie, że o tym co się działo na sparingach nie mówi się publicznie.

„Jaka osoba musi ciągle mówić tych samych informacjach sprzed czterech lat? Informacjach z gymu” – stwierdził pytająco Prochazka w relacji na Instagramie (za pośrednictwem MMA Orbit). „Kiedy następnym razem spotkamy się w klatce, pokażę ci moją prawdziwą moc. Wtedy nie będę się oszczędzać. Nie mów za dużo o innych. Kochaj siebie bardziej.” Tak odpowiedział Prochazka Chimaevovi.

Jiri Prochazka ostatnią walkę stoczył w czerwcu 2022 roku, kiedy zdobył pas mistrzowski w wadze półciężkiej, detronizując Glovera Teixeirę. Później w czasie treningów Prochazka nabawił się poważnej kontuzji barku i musial poddac sie operacji. Od temtej pory pauzuje. W swojej kolejnej walce, w okolicach czerwca 2023, Prochazka planuje zmierzyć się z obecnym posiadaczem pasa w kategorii półciężkiej, Jamahalem Hillem.

Khamzat Chimaev z kolei, który obecnie jest notowany na 3 miejscu w kategorii półśredniej, również ma nadzieję walczyć latem, ale z czołowym nazwiskiem w wadze 185 funtów (wyższa kategoria, średnia, niż ta w której jest oficjalnie notowany). Idealnie dla niego byłoby, gdyby otrzymał walkę o tytuł, atakując zwycięzcę rewanżowej walki pomiędzy mistrzem, Alexem Pereirą, a Israelem Adesanyą, która odbędzie się na gali na UFC 287.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*