Paweł Augustynik wygrywa na gali Sutton vs Wells

Paweł Augustynik
Foto: Peter Thorpe

Urodzony w Polsce w Wałbrzychu, ale mieszkający i walczący głównie w Wielkiej Brytanii Paweł Augustynik (w Anglii często używający imienia i nazwiska Paweł August) odniósł ostatnio kolejne zwyciętwo. Na gali rozegranej w Bristolu w Aglii na gali Sutton vs Wells, Paweł Augustynik (16-0-0) zmierzył się w limicie 175 funtów z pochodzącym z Ukrainy Serhii’em Ksendzowem (4-13-0).

Nie było to największe zwycięstwo Augustynika a raczej typowa walka na podtrzymanie aktywności. Kilka poprzednich pojedynków było z bardziej wymagającymi zawodnikami takimi jak chociażby Aro Schwartz (20-6-1) z którym Augustynik zawalczył na gali MB Boxing Night 13 czy Ibragim Tsurov (9-5-0), z którym Paweł zmierzył się z kolei na gali Underground @ The Galleries. Innym cennym skalpem jest wygrana z Maxem Miszczenką (8-3-0).

Największym jednak do tej pory sukcesem tego zawodnika jest zwycięstwo z Dariuszem Sękiem (28-7-3) na gali Fight Night organizowanej przez grupę Queensberry Polska w zamku Gniew w Polsce. Od tamtej pory niestety poziom opozycji tego zawodnika nie rośnie. A szkoda, bo wygląda na to, ze Paweł Augustynik ma talent do boksu, umiejętności i chęci i powinien dostać szanse rozwoju. A bez zwiększania poziomu przeciwników można utknąć w martwym punkcie. Liczymy na to, że promotorzy zawodnika staną na wysokości zadania i zorganizują Pawłowi Augustynikowi walki umożliwiające stały rozwój.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*