Były mistrz świata wagi ciężkiej UFC, Tim Sylvia zadebiutuje w formule Slap Fight

Slap Fight
Foto: SFC

Tim Sylvia, były mistrz świata UFC w kategorii ciężkiej ma zadebiutować w formule Slap Fight już 22 kwietnia na gali w Oklahoma City. 47-letni już zawodnik przeszedł na sportowa emeryturę w roku 2023. Teraz wraca aby spróbować swoich sił (szczęścia) w nowej, zyskującej ostatnio na popularności, formule. W swoim debiucie w Slap Fight Sylvia zmierzy się z zawodnikiem o przydomku „Bulldozer”, który legitymuje się rekordem 1-0. Walka odbędzie się w ramach SlapFIGHT Championship. Jako pierwszy te informacje podał serwis MMA Underground (mixedmartialarts.com).

SlapFIGHT Championship to pierwsza organizacja Slap Fighting prawnie uregulowana i legalnie działająca organizacja w USA. A Tim Sylvia będzie pierwszym tak utytułowanym zawodnikiem MMA, który weźmie udział jako zawodnik w walce w formula Slap Fight. Gala na której wystąpi Sylvia będzie już 24 wydarzeniem zorganizowanym przez te federacje.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani debiutem Tima Sylvii na SlapFIGHT” – powiedział dyrektor generalny J.T. Tilley. „Tim dołączył do nas gościnnie w narożniku podczas naszych ostatnich dwóch undergroundowych imprez, a emocje związane z sportem przykuły jego uwagę. Osiągnął porozumienie na wiele walk z SFC i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć go w zawodach 22 kwietnia. „

Sceptycznie do walki Sylvii w tej formule nastawiony jest inny zawodnik UFC kategorii ciężkiej, Ben Rothwell. Argumentuje swój sceptycyzm tym, ze Sylvia zanim przeszedł na sportowa emeryturę był nieustannie trapiony kontuzjami.

Nowe badanie MRI (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego), które wykonałem nie wykazało żadnych problemów” — napisał w odpowiedzi Sylvia na Twitterze. „Jednak moje kolana nie pozwalają mi już biegać i wykonywać ćwiczeń cardio, więc nie mogłem już robić wagi.”

Więcej informacji na temat SlapFIGHT Champion ship na oficjalnej stronie >>> https://slapfight.live/

1 Trackback / Pingback

  1. Były mistrz UFC Tim Sylvia wygrywa w swoim debiucie w SlapFight. - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*