Karolina Sobek: trochę informacji na temat polskiej zawodniczki, która walczy w PFL

Karolina Sobek
Foto: PFL

O tym, że Karolina Sobek zawalczy w zasadniczym sezonie PFL wspominaliśmy już wcześniej TUTAJ. Teraz chcielibyśmy poświecić tej zawodniczce trochę więcej miejsca.

Karolina Sobek (4-0-0) to zawodniczka urodzona w 1999 roku a pochodząca ze wsi Albigowa. Jest ona amatorską mistrzyni turnieju Amatorskiej Ligi MMA w wadze piórkowej.

Na zawodowstwo przeszła w roku 2020 i od tamtej pory stoczyła cztery pojedynki, wszystkie rozstrzygnięte na swoja korzyść. Walczyka dla rożnych organizacji, występowała miedzy innymi na galach Armia Fight Night, I am a Fighter, czy na Ares FC. W grudniu 2022 roku podpisała kontrakt z jedną z największych organizacji MMA, mianowicie z PFL. Występ na PFL 2 będzie debiutem Sobek dla tej organizacji.

Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt ze zanim przeszła na zawodowe MMA stoczyła także jedna walkę w formule bare knuckle (walki na gołe pięści). Debiut a zarazem jedyna jej walka w tej formule miała miejsce na gali Wotore 2. Zmierzyła się tam z Klaudią Syguła i te walkę niestety przegrała.

Przeciwniczką Sobek na zbliżającej się gali PFL będzie, legitymująca się identycznym jak Sobek rekordem, Evelyn Martins. Początkowo Polka miała się zmierzyć z Amandą Leve, ale ta walka została odwołano i przydzielono Polsce inną rywalkę. Trzymamy kciuki za Karolinę w najbliższym występie. I życzmy powodzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*