Damian Knyba vs Curtis Harper na gali w Newark, 8 kwietnia 2023

Damian Knyba
Foto: Top Rank

O gali Stevenson vs Yoshino pisaliśmy już więcej TUTAJ i prezentowaliśmy najważniejsze informacje dot. gali. Przy okazji wspominaliśmy o występie polskiego prospekta Damiana Knyby (10-0, 6 KO). Przeciwnikiem polskiego olbrzyma będzie Curtis Harper (14-8, 9 KO) a gala będzie mieć miejsce w Prudential Center w Newark a wiec miejscu dobrze znanym polskim kibicom. To tutaj bowiem największe swoje walki toczył Tomasz „Góral” Adamek. Oby to miejsce okazało się szczęśliwe także dla Damiana.

Damian „Polish Hussar” Knyba, to 27-letni zawodnik, który walczy zawodowo od 2021 roku i do tej pory pozostaje niepokonany po stoczonych 10 pojedynkach. Na początku roku 2023 Knyba podpisał kontrakt z grupa Top Rank jest szansa ze to przyspieszy rozwój jego kariery. Jak sam zaznacza, jego celem jest zostanie pierwszym polskim mistrzem wagi ciężkiej. Z takimi planami, w sobotę zwycięstwo nad zawodnikiem pokroju Harpera powinno być formalnością.

Curtis Harper, to niegdyś solidny zawodnik, który ostatnie swoje walki jednak przegrywał. Były to przegrane głownie z niepokonanymi prospektami, ale jednak przegrane. Niestety Harper najbardziej znany jest, w negatywnym sensie, ze swojej „ucieczki” z ringu przed pierwszym gongiem jego walki z Efe Ajagbą w roku 2018. Harper dawał tez jednak dobre walki jak np. ta z Chrisem Arreola w roku 2015. Przegrał wtedy walkę ale walka była naprawdę bliska. U Harpera więc wiele będzie zależało od nastawiania i konkretnej dyspozycji dnia. Potrafił dawać walki bardzo słabe jak i całkiem dobre. Jeżeli wyjdzie on do walki z takim nastawianiem jak w przypadku walki z Arreolą, to może być naprawdę dobrym i wartościowym testem dla Damiana Knyby. Dowiemy się już w sobotę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*