Smith vs Eubank Jr: Repeat or Revenge / rewanż między zawodnikami planowany na 17 czerwca

Eubank Jr
Foto: Boxxer

Na styczniowej gali w Manchesterze doszło to jednej z większych niespodzianek w boksie w tym roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Skazywany na pożarcie Liam Smith pokonał przed czasem Chrisa Eubanka Jr. Ten natychmiast uruchomił klauzule rewanżu i już wiadomo, że panowie spotkają się ponownie 17 czerwca w AO Arenie w Manchesterze. Gala nosi wymowny tytuł „Powtórka czy rewanż” bo możliwym jest przecież scenariusz, w którym Liam Smith ponownie znokautuje Eubanka Juniora. Gala będzie organizowana przez grupę Boxxer we współpracy z Wasserman Boxing. A całość będzie transmitowana na platformie Sky Sports. Zdecydowanie będzie to duże wydarzenie, i nie jedynie na Wyspach Brytyjskich a na skalę światową.

Dla byłego mistrza świata WBO wagi półśredniej, Liama Smitha (33-3-1, 20 KO), drugie zwycięstwo ugruntowałoby jego pozycję w tej kategorii krajowej i przygotowało grunt pod uzyskanie szansy na walkę o na tytuł mistrza świata.

Dla Eubanka Jr (32-3, 23 KO) zwycięstwo oznaczałoby odkupienie i otworzyłoby perspektywy spotkań z elitarnymi zawodnikami w tej kategorii wagowej. Ponowna przegrana postawiłaby pod znakiem zapytania sens kontynuowania kariery a na pewno przynajmniej bardzo skomplikowałaby drogę do dobrych i kasowych walk.

Na tej samej gali, w co-main evencie, Savannah „The Silent Assassin” Marshall (12-1, 10 KO) zmierzy się z niekwestionowaną mistrzynią świata wagi super średniej Franchón „FCD” Crews-Dezurn. Marshall po dobrym występie w londyńskiej O2 Arena w październikowej walce z Claressą „GWOAT” Shields, powróci od razu kolejną bardzo trudną walką o bardzo wysoką stawkę z niekwestionowaną, zunifikowaną, mistrzynią świata WBC, WBA, WBO i IBF.

Crews-Dezurn (8-1, 2 KO) rozpoczęła swoja mistrzowską drogę od zdobycia pasa WBO wagi super średniej w marcu 2020 roku, następnie zdobyła tytuł WBC w czerwcu 2020 roku, a następnie dodała pasy WBA i IBF w kwietniu 2022 roku, zostają niekwestionowaną, zunifikowaną mistrzynią świata kategorii super średniej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*