Maciej Sulęcki wróci na ring 9 czerwca 2023 na gali Salita Promotions w USA.

Sulęcki
Foto: Salita Promotions

Po półtora roku przerwy na ring powróci Maciej Sulęcki (30-2, 11 KO). W międzyczasie, w styczniu Sulęcki podpisał kontrakt menedżerski z Łukaszem Kownackim, bratem Adama Kownackiego, jednego z najlepszych polskich bokserów królewskiej kategorii.

Walka Stricza będzie typowa walka na przetarcie, a raczej na zrzucenie ringowej rdzy po tak długiej przerwie wiec i rywal nie będzie z najwyższej polki. Przeciwnikiem Polaka będzie bowiem Argentyńczyk, Victor Hugo Exner (10-12-2, 4 KO). A walka będzie mieć miejsce na gali organizowanej przez grupę Salita Promotions. W walce wieczoru zawalczą niepokonani, Rosjanin Ali Izmailov (10-0-0, 7 KO) oraz Amerykanin, Charles Foster (22-0-0, 12 KO). W stawce walki będzie wakujący pas IBF USBA w kategorii półciężkiej.

Przypomnijmy, że Maciej Sulęcki w swojej karierze przegrywał dwa razy, i tylko z największymi swojej kategorii wagowej, z Danielem Jacobsem oraz z Demetriusem Andrade. Później planowana była jeszcze duża walka z Jermallem Charlo ale niestety nic z tego nie wyszło, a kariera Maćka stanęła w miejscu. W ostatnich czasach oprócz zmiany menedżera, Maciek zmienił także głównego trenera i do kolejnej walki będzie się przygotowywać pod okiem Aureliano Sosy.

Życzmy Maćkowi powrotu na właściwe tory i jeszcze wielu walk o najwyższe trofea. Maćka na pewno na to stać. Wszak to jeden z najbardziej uzdolnionych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie a i wiekowo nadal jest chyba w swoim prime. Miejmy nadzieje, ze wszelkie zawirowania są już za nim i teraz wszystko zacznie się układać po jego myśli.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*