Złotów Boxing Night: info + karta walk + transmisja / Damian Wrzesiński w walce pokazowej

Złotów Boxing Night
Foto: Tymex Boxing Promotion

Gala Złotów Boxing Night organizowana przez grupę Tymex Boxing Promotion, wspolnie z MB Promotions oraz Queensberry Polska, odbędzie się już 19 maja, w Złotowie oczywiście, rodzinnym mieście Damiana Wrzesińskiego. Ten miał wystąpić w walce wieczoru wieczoru przed swoja publicznością, co było też jego marzeniem, jak wielokrotnie wspominał. Pisaliśmy o tym także wcześniej TUTAJ.

W międzyczasie pojawiła się jednak dużo bardziej atrakcyjna sportowo i finansowo oferta z Wielkiej Brytanii, z której nie można było nie skorzystać. Mowa oczywiście o zaplanowanej na 27 maja gali w Belfaście z walka wieczoru Conlan vs Lopez. Na tej gali Damian Wrzesiński zmierzy się z Anthonym Cacace (20-1-0) w walce o pas WBO World w kategorii super piórkowej. Pisaliśmy o tym więcej TUTAJ. Regularna walka na gali w Złotowie Wrzosa musiała z oczywistych powodów zostać odwołana. Po pierwsze do walki w Belfaście Damian musi być w 100% przygotowany i wypoczęty. A walka wieczoru w Złotowie mogłaby się okazać twarda i wyczerpująca. Nie wspominając juz o ryzyku doznania kontuzji. Zresztą strona organizująca galę w Belfaście nie zaakceptowałaby zawodnika, który toczy walkę tydzień wcześniej.

Aby jednak nie zawieźć swoich kibiców, Damian pojawi sie na gali w Złotowie, w trochę jednak innej roli. Mianowicie wystąpi jedynie w walce pokazowej.

Poza tym emocji na gali i tak nie zabraknie. W czasie wydarzenia kibice otrzymają mieszankę walk boksu zawodowego i olimpijskiego. W walkach zawodowych zobaczmy Tomasza Nowickiego mierzącego sie z Johanem Perezem. Łukasz Maciec, z kolei skrzyżuje rękawice z niepokonanym Eugeniuszem Makarczukiem. Na gali wystąpią także, debiutujący na zawodowych ringach, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Paweł Brach oraz dobrze znany fanom Gromdy, twardy i nieustępliwy, Vasyl Halych.

Poniżej prezentujemy szczegóły transmisji tego wydarzenia oraz kart walk.

Transmisja gali:

Gala będzie transmitowana na TVP Sport. Start transmisji 10 maja o godzinie 20:00
Link do transmisji >>> TUTAJ

Karta walk zawodowych gali Złotów Boxing Night:

  • Tomasz Nowicki (10-3-0) vs Johan Perez (27-12-2)
  • Eugeniusz Makarczuk (7-0) vs Łukasz Maciec (28-6-1)
  • Kamil Kuździeń (8-0) vs Artjom Razhik (1-0-1)
  • Paweł Brach (debiut) vs Karol Siwek
  • Vasyl Halych (0-0-1) vs Bartosz Kwiatkowski (1-1-1)

Boks olimpijski:

Na miejscowych kibiców czeka także gratka w postaci pojedynków z udziałem zawodniczek i zawodników MLKB Sparta Złotów. W młodzikach dojdzie do walki 13-latków z wagi 36 kg Filipa Cetery i Jakuba Łachety. W tej grupie wiekowej wystąpi także ich rówieśniczka Natalia Klimek (51 kg). Bardzo ciekawie zapowiada się starcie medalistek Mistrzostw Polski kat. 81 kg – Darii Napory i Patrycji Braun.

Zbiórka na leczenie Julki ze Złotowa:

W trakcie gali Złotów Boxing Night odbędzie się także zbiórka pieniędzy na leczenie 5-letniej Julki ze Złotowa, która choruje na ostrą białaczkę. Zbiórkę będzie prowadził sam Damian Wrzesiński ze swoją Ekipą Wrzosa!

Wrzesiński

1 Trackback / Pingback

  1. Złotów Boxing Night / wyniki oraz ceremonia ważenia (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*