Damian Wrzesiński zawalczy o pas IBO World na gali Lopez vs Conlan 27 maja w Belfaście

Damian Wrzesiński

27 maja na gali organizowanej przez Top Rank i Queensberry Promotions, w której walką wieczoru będzie starcie mistrzowskie w kategorii piórkowej pomiędzy Luisem Alberto Lopezem (27-2-0) a znakomitym olimpijczykiem, Michaelem Conlanem (18-1-0) zawalczy także Polak, Damian Wrzesiński (26-2-2). Przeciwnikiem Damiana będzie Anthony Cacace (20-1-0) a stawką walki będzie pas WBO World w kategorii super piórkowej.

Damian na pewno nie będzie faworytem potyczki bo walczy z bardzo dobrym zawodnikiem i to jeszcze raczej u niego w domu (na Wyspach Brytyjskim) ale Wrzesińskiego nigdy nie można skreślać bo zawsze wychodzi dobrze przygotowany i zmotywowany. A taka walka to na pewno duża szansa na pokazanie się na ważnej gali i szansa na lepsza przyszłość w przypadku wygranej. Nawet porażka, po dobrej, wyrównanej walce, może dać Wrzesińskiemu kolejne dobre walki. Ale zakładamy dobra postawę Polaka i liczymy na sprawienie niespodzianki.

Pytanie co stanie się z planowana na 19 maja walką Wrzosa na Złotów Boxing Night (czytaj TUTAJ). Raczej walka zostanie odwołana a cała gala przeniesiona, jednak póki oficjalnej informacji ze strony grupy Tymex Boxing Promotion nie ma. Nie ma jednak możliwości aby strona angielska zaakceptowała pięściarza który ma tydzień wcześniej inna walkę i może nabawić się kontuzji. Sam pięściarz i promotor tez by nie ryzykowali innej walki przed najwalniejszą w sumie walką w karierze. Nie miałoby to żadnego sensu.

W portalu Boxrec walka na gali w Anglii widnieje także jako potwierdzony występ.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Złotów Boxing Night: info + karta walk + transmisja / Damian Wrzesinski w walce pokazowej - Fighter.pl
  2. Lopez vs Conlan / info + karta walk / Damian Wrzesiński vs Anthony Cacace o pas IBO - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*