Matchroom Boxing: Taylor vs Cameron / 20 maja 2023 / info + karta walk + transmisja + zapowiedź (WIDEO)

Katie taylor
Foto: Matchroom Boxing

W ten weekend Matchroom Boxing, grupa Eddiego Hearna, przygotowała dla kibiców bardzo ciekawą galę z walkami na szczycie boksu kobiet, i boksu w ogóle. Wydarzenie odbędzie się w 3Arenie w Dublinie w Irlandii. W głównych walkach wystąpią zawodniczki będące obecnie jedynymi z najlepszych pięściarek na naszej planecie.

W walce wieczoru w niekwestionowane mistrzostwo (pasy WBC, WBA, WBO i IBF) w kategorii super lekkiej zawalczą niepokonane Katie Taylor (22-0-0) oraz Chantelle Cameron (17-0-0). Co ciekawe jest to starcie dwóch zawodniczek będącymi niekwestionowanymi mistrzyniami świata. Katie Taylor posiada wszystkie pasy w kategorii lekkiej (135 funtów) natomiast Chantelle Cameron jest posiadaczką wszystkich pasów 5 funtów wyżej, w kategorii super lekkiej (140 funtów). To Katie Taylor wykonuje krok w górę i zmierzy się z tamtejszą mistrzynią. Nie często zdarza się walka dwóch niekwestionowanych mistrzów/mistrzyń.

Druga walką mistrzowską kobiet będzie starcie pomiędzy Terri Harper (13-1-1) oraz Cecilią Braekhus (37-2-0). Stawka tej walki będzie pas WBA w kategorii super półśredniej.

Pomiędzy walkami kobiet, w co-main evencie zawalczą panowie o pas IBO w kategorii super półśredniej. Zmierzą się Dennis Hogan (31-4-1) oraz James Metcalf (24-2-0).

W sumie kibicie otrzymają 8 pojedynków. Kompletna karta walk, szczegóły transmisji oraz zapowiedz gali, do zobaczenia poniżej:

Karta walk gali Taylor vs Cameron:

  • Katie Taylor vs. Chantelle Cameron // walka o niekwestionowane mistrzostwo w kat. super lekkiej
  • Dennis Hogan vs. James Metcalf // walka o pas IBO w kat. super półśredniej
  • Terri Harper vs. Cecilia Braekhus // walka o pas WBA w kat. super półśredniej
  • Thomas Carty vs. Jay McFarlane
  • M. Courtney vs. Kate Radomska
  • Gary Cully vs. Jose Felix Jr
  • Caoimhin Agyarko vs. Grant Dennis
  • Paddy Donovan vs. Sam O’Maison

Transmisja gali:

Gala będzie transmitowana na platformie DAZN i jest dostępna dla abonentów w normalnym pakiecie abonenckim. Link do DAZN >>> https://www.dazn.com/

Zapowiedź gali:

1 Trackback / Pingback

  1. Katie Taylor vs Chantelle Cameron / walka dwóch niekwestionowanych mistrzyń / 20 maja 2023 - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*