Katie Taylor vs Chantelle Cameron / walka dwóch niekwestionowanych mistrzyń / 20 maja 2023

Katie Taylor
Foto: Matchroom

O gali organizowanej przez Matchroom Boxing: Taylor vs Cameron, która odbędzie się w Dublinie już w ten weekend, 20 maja pisaliśmy już TUTAJ i prezentowaliśmy podsumowanie i kompletna kartę walk.

Warto jednak poświecić trochę więcej czasu walce wieczoru, bo walka takiego kalibru nie zdarza się często. Znane są przypadki gdy jeden mistrz idzie kategorię w gore lub w dol aby zmierzyć się z panującym tam królem czy królowa. Ale nie codziennie zdarza się sytuacja by niekwestionowany mistrz (za przez takiego rozumie się dziś posiadacza najważniejszych pasów WBC, WBA, WBO i IBF) podążył droga do innej kategorii wagowej i tam spotkał innego niekwestionowanego mistrza.

A tak właśnie jest w przypadku walki pomiędzy Katie Taylor (22-0-0) i Chantelle Cameron (17-0-0). Katie Taylor posiada wszystkie pasy w kategorii lekkiej (135 funtów) natomiast Chantelle Cameron jest posiadaczką wszystkich pasów 5 funtów wyżej, w kategorii super lekkiej (140 funtów). W tym przypadku,. to Katie Taylor wykonuje krok w górę i zmierzy się z tamtejszą mistrzynią. Nie codziennie zdarza się walka dwóch niekwestionowanych mistrzów/mistrzyń a przy okazji jeszcze dwóch zawodniczek, które nie zaznały goryczy porażki. Nie przegapcie tego wydarzenia i walki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*