Top Rank: Devin Haney vs Vasily Lomachenko / 21 maja 2023 / info + karta walk + transmisja + zapowiedź (WIDEO)

Lomachenko
Foto: Top Rank

Już w ten weekend, w sobotę, 20 maja, na gali organizowanej przez Top Rank w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas, w stanie Nevada w USA, dojdzie do wyczekiwanej walki unifikacyjnej w kategorii lekkiej. Niekwestionowany mistrz, niepokonany, Devin Haney (29-0-0) podejmie próbującego powrócić na tron, znakomitego Ukraińca, geniusza szermierki na pięści, Vasilya Lomachenkę (17-2-0). Więcej na temat tego starcia i drogi zawodników do tego miejsca, pisaliśmy w osobny wpisie TUTAJ.

Walka reklamowana jest hasłem „Szach mat” i prawdopodobnie tym właśnie będzie – pojedynkiem szachowym na najwyższym możliwym poziomie. O geniuszu Lomachenki wspominać nie trzeba. Kaidy fan boksu dokładnie wie jakimi osiągnięciami może się poszczycić Hi-Tech. Ale Devin Haney tez nie bez powodu jest w tym momencie niekwestionowanym mistrzem, posiadającym wszystkie ważniejsze tytuły. Być może do technicznego geniuszu Lomachenki mu trochę brakuje ale za to będzie sporo większym zawodnikiem w tym starciu, do tego niepokonanym. Szykuje się w każdym razie wyborna uczta bokserska.

Na gali w sumie kibice otrzymają 9 pojedynków. Warto wspomnieć, ze wystąpi także, wspinający sie powoli w kierunku topu, wnuk legendarnego Muhammada Alego, Nico Ali Walsh (8-0-0).

W co-main evencie gali, z kolei, zawalczą powracający po porażce z Shakurem Stevensonem, Oscar Valdez (30-1-0), oraz Adam Lopez (16-4-0), który także powraca po porażce, z Abrahamem Novą.

Kompletna karta walk oraz informacje dot. transmisji tego wydarzenia do zobaczenia poniżej. Na samym końcu także krotki materiał wideo będący zapowiedzią wydarzenia i walki wieczoru.

Transmisja gali Haney vs Lomachenko:

W Polsce galę będzie można zobaczyć na kanale TVP Sport oraz w internecie na sport.tvp.pl. Bezpośredni link do transmisji TUTAJ. Start o godzinie 2:00 w nocy z soboty na niedzielę.

Karta walk gali Haney vs Lomachenko:

  • Devin Haney vs. Vasyl Lomachenko
  • Oscar Valdez vs. Adam Lopez
  • J. Nakathila vs. Raymond Muratalla
  • Junto Nakatani vs. Andrew Moloney
  • Nico Ali Walsh vs. Danny Rosenberger
  • Abdullah Mason vs. Desmond Lyons
  • Floyd Diaz vs. L. Saavedra
  • Amari Jones vs. Pachino Hill
  • Emiliano Vargas vs. Rafael Jasso

Zapowiedź gali Haney vs Lomachenko:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*