Połączona firma UFC / WWE ustala nową nazwę oraz planuje wejść na giełdę pod koniec roku 2023

O tym, ze firma Endeavor będąca właścicielem UFC zakupiła pakiet większościowy WWE i tym samym przejęła kontrole pisaliśmy jakiś czas temu TUTAJ. We wtorek, na antenie CNBC ogłoszono dalsze plany w kontekście nowo powstałej jednostki

Połączona firma UFC-WWE ustaliłą nową nazwę oraz planuje wejść na giełdę pod koniec 2023 roku. Fuzja łącząca UFC i WWE będzie działać pod nową nazwą firmy, TKO Group Holdings, z planami wejścia na giełdę przed końcem 2023 roku. Symbol pod jakim firma będzie widnieć na nowojorskiej giełdzie to TKO. Wartość nowej firmy szacowana jest na 21 miliardów dolarów.

Przypomnijmy, ze firma Endeavor najpierw w roku 2016 dokonała zakupu UFC by później, właśnie w tym roku przejąć także WWE. W ramach nowej struktury dyrektor generalny Endeavour, Ari Emanuel, będzie również pełnił funkcję dyrektora generalnego TKO Group Holdings, a kontrolujący udziałowiec WWE, Vince McMahon, będzie pełnił funkcję prezesa wykonawczego. Dana White natomiast pozostanie na swoim stanowisku w UFC, tak jak Nick Khan pozostanie nadal prezydentem WWE.

Realne połączenie firm i zakończenie całego procesu oczywiście zajmuje dużo czasu dlatego realne zakończenie tego procesu i wejście na giełdę jest planowane z końcem roku. Niebawem planowane jest tez zawarcie przez nowy twór, TKO Group Holdings, lukratywnych umowy dotyczących praw do transmisji zarówno dla UFC, jak i WWE, a to z kolei zapewne jeszcze zwiększy szacowaną wartość firmy w kolejnych latach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*