Oficjalnie WWE kupione przez spółkę UFC – Endeavor.

Endeavor
Źródło: Barrett Media

Endeavour — firma macierzysta UFC — sfinalizowała transakcję zakupu większościowego pakietu udziałów w World Wrestling Entertainment (WWE).

Transakcja, o której po raz pierwszy poinformowało CNBC, przewiduje, że Endeavor przejmie 51 procent kontroli nad WWE a pozostałe 49 procent utrzymają obecni akcjonariusze.

W wyniku fuzji powstanie jedna spółka która ma być notowana na giełdzie i jednocześnie łączyć aktywa UFC i WWE.

Ari Emanuel obecny dyrektor generalny Endeavour – utrzyma tą funkcję jako prezes wykonawczy firmy łączacej WWE I UFC.

Pozycja Dany Whita nie jest zagrożona, dalej będzie prezydentem UFC natomiast Nick Khan będzie odpowiedzialny za WWE pod nowym właścicielem.

„To rzadka okazja, aby stworzyć globalny sport i rozrywkę na żywo, stworzoną z myślą o tym, dokąd zmierza branża” – powiedział Emanuel w oświadczeniu. „Przez dziesięciolecia Vince i jego zespół wykazali się niesamowitymi osiągnięciami w zakresie innowacji i tworzenia wartości dla akcjonariuszy i jesteśmy przekonani, że Endeavour może zapewnić akcjonariuszom znaczną dodatkową wartość, łącząc UFC i WWE”.

Wczoraj pisaliśmy o pozytywach tej fuzji według niektórych zawodników, np. Jake Paul uważa iż takie przejęcie będzie korzystniejsze dla zawodników.

1 Trackback / Pingback

  1. Połączona firma UFC / WWE ustala nową nazwę oraz planuje wejść na giełdę pod koniec roku 2023 - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*