Haney nieznacznie lepszy od Lomachenko w walce o wszystkie pasy kategorii lekkiej

Lomachenko
Foto: Top Rank

W nocy, w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas odbyła się gala Top Rank na której daniem wieczoru było starcie pomiędzy zunifikowanym mistrzem limitu 135 funtów, Devinem Haneyem, a ukraińskim geniuszem szermierki na pięści, Vasilyiem Lomachenko. I walka była tym czym miała być – pojedynkiem szachowym na najwyższym możliwym poziomie. A zwycięzca okazał się aktualny mistrz, choć walka była tak wyrównana że każdy werdykt, w którakolwiek stronę oraz remis, byłby do zaakceptowania. Można pokusić się o stwierdzenie ze to rozmiar przeważył w myśl zasady, ze gdy jest dwóch tak samo dobrych zawodników, to ten większy będzie mieć większe szanse na wygraną.

Haney przeważał nad Lomachenko w ciosach na tułów i to to mogło przechylać szale na jego korzyść i powodować, ze to jemu sędziowie zapisywali tak czy inaczej wyrównane starcia. Z czasem trwania pojedynku, szczególnie w końcowych mistrzowskich rundach przewagę zaczynał jednak zdobywać Lomachenko. Tak naprawdę ostatnie trzy mistrzowskie rundy można by zapisać na jego korzyść.

Tak czy inaczej na przestrzeni całego pojedynku w oczach sędziów większa ilość rund wygrał Haney. Werdykt sędziowski był jednomyślny: 115-113, 115-113 oraz 116-112. Nie brakuje jednak głosów, że to Ukrainiec wygrał ten pojedynek a punktacja jest nazywana kontrowersyjna.

1 Trackback / Pingback

  1. Haney vs Lomachenko: podsumowanie i wyniki wszystkich walk gali + skróty walk (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*