Haney vs Lomachenko: podsumowanie i wyniki wszystkich walk gali + skróty walk (WIDEO)

Lomachenko
Foto: Top Rank

Sobotnia gala organizowana przed grupę Top Rank w Las Vegas juz za nami. Oprócz walki wieczoru o wszystkie pasy w kategorii lekkiej, pomiędzy Haneyem i Lomachenko, o której pisaliśmy wcześniej TUTAJ, na gali odbyło się kilka innych ciekawych pojedynków. Podsumowanie gali poniżej.

W co-main evencie, były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Oscar Valdez (31-1, 23 KO) pokonał jednogłośnie po dziesięciu rundach Adama „BluNose” Lopeza (16-5, 6 KO). Lopez trafiał także ale jego ciosy na nieszczęście dla niego nie robiły na Valdezie wrażenia. Ten parł do przodu i doprowadzał do celu swoje ciosy, który miały większą wymowę i robiły większe wrażenie tak na oponencie jak i na arbitrach oceniający walkę. Końcowa punktacja to 98-92, 98-91 oraz 97-93. Po zakończonej walce Valdez wyzwał do walki Emanuela Navarrete, obecnego mistrza WBO w kategorii super lekkiej. Skrót wideo z tej walki poniżej.

W innej walce, w walce o pas WBO Global w kategorii lekkiej, pretendent Raymond Muratalla (18-0, 15 KO) pokonał doświadczonego obrońcę pasa, Jeremia Nakathilę (23-3, 19 KO), nokautując go już w drugiej rundzie, zaplanowanego na 10 rund, pojedynku. Muratalla nie marnował czasu od samego początku wywierał presje. W drugiej rundzie zepchnął przeciwnika na liny gdzie zasypał go lawiną mocnych ciosów na głowę. Sędzia ringowy słusznie wkroczył do akcji przerwał pojedynek w 2 minucie i 48. sekundzie drugiego starcia oszczędzając Nakathili sporo zdrowia. Skrót wideo z tej walki poniżej.

W kolejnej ciekawej walce na tej gali, niepokonany Junto Nakatani (25-0, 19 KO) dał lekcję i na koniec znokautował, w dwunastej rundzie, Andrew Moloneya (25-3, 16 KO). Była to zresztą najlepsza walka karty walk, pomijając oczywiście samo starcie flagowej gali w postaci Haney vs Lomachenko, choć można się spierać. W tej walce było to co w walce wieczoru a dodatkowo byly nokdauny. Moloney lądował bowiem na deskach po ciosach Nakataniego w rundzie 2, 11 a następnie 12. Narożnik powinien zaoszczędzić Moloneyowi lania i zdrowia przerywając walkę wcześniej. A już na pewno nie powinni go wypuszczać do rundy 12 po nokdaunie z rundy 11. Skrót wideo z tej walki poniżej.

Na gali zaprezentował się także wnuk Muhammeda Alego, Nico Ali Walsh (8-0-1, 5 KO). Jednak skończyła się jego passa zwycięstw bowiem wywalczył jedynie remis w walce z Dannym Rosenbergerem (13-9-5, 4 KO).

Ponizej prezentujemy wyniki wszystkich walk tego wydarzenia.

Wyniki gali Top Rank: Haney vs Lomachenko:

  • Devin Haney pokonał Vasyla Lomachenko przez jednogłośną decyzję // walka o niekwestionowane mistrzostwo w kategorii lekkiej
  • Oscar Valdez pokonał Adam Lopez przez jednogłośną decyzję
  • Raymond Muratalla pokonał J. Nakathilę przez KO/TKO w rundzie 2, 2:48 // walka o pas WBO Global w kategorii lekkiej
  • Junto Nakatani pokonał Andrew Moloneya przez KO/TKO w rundzie 12, 2:42 // walka o pas WBO w kategorii super muszej
  • Nico Ali Walsh zremisował z Dannym Rosenbergerem
  • Emiliano Vargas pokonał Rafaela Jasso przez KO/TKO w rundzie 2, 1:41
  • Floyd Diaz pokonał L. Saavedrę przez jednogłośną decyzję
  • Abdullah Mason pokonał Desmonda Lyonsa przez KO/TKO w rundzie 6, 0:32
  • Amari Jones pokonał Pachino Hilla przez KO/TKO w rundzie 6, 1:16

Skróty wybranych walk:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*