Teddy Atlas o walce Fulton vs Inoue: „To jak Mayweather-Pacquiao”.

Teddy Atlas
Foto: CHRIS FARINA/AFP via Getty Images

Naoya Inoue (24-0, 21 KO) poszedł wagę wyżej, aby zmierzyć się z Stephenem Fultonem (21-0, 8 KO) o zunifikowany tytuł w wadze super koguciej – Teddy Atlas, trener i spec od analizy pojedynków powiedział jak to widzi.

Foto: Sporting News/Top Rank

To świadczy niewątpliwie o umiejętnościach Inoue, że idzie w górę, by zmierzyć się z niepokonanym, większym pięściarzem i wciąż wydaje się być faworytem. Obaj zawodnicy pokazali wielkość między linami, Fulton koncentruje się się na czystym boksie, ruchu i obronie, podczas gdy Inoue ma nokautujące ciężkie ręce w przeciwieństwie do innych mniejszych pięściarzy. Będzie walczył o pasy WBO, WBC wyższej kategorii, podczas gdy Amerykanin chce być pierwszym człowiekiem, który pokona japońską maszynę.

Podsumowując Atlas komplementował obu bokserów – nawet porównując ich walkę do Mayweather-Pacquiao – ostatecznie jednak nie postawi przeciwko japońskiemu „Potworowi”.

Niewątpliwie Fulton to świetny defensywny gracz w dodatku bardzo śliski w swoich poczynaniach, ale Inoue jest potworem, który wydaję się mu nie ustępuje, a i ma czym odmienić losy pojedynku w jednej chwili.

Transmisja gali Fulton vs Inoue:

W USA gala będzie transmitowana na platformie ESPN+, na Wyspach Brytyjskich z kolei za transmisje będzie odpowiedzialne Sky Sports. Start wydarzenia dzisiaj 25 lipca o godzinie 14:00.

Źródło: Boxing Social

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*