Max Holloway vs Alexander Volkanovski po raz czwarty?

Holloway vs Volkanovsky
Foto: Chris Unger/Zuffa LLC

Max Holloway (25-7-0) chce wrócić na szczyt kategorii piórkowej, ale ta droga wiedzie przez pokonanie Alexandra Volkanovskiego (26-2-0), a to oznacza nie łatwe zadanie. Prezydent UFC Dana White wcale nie jest skory, aby po raz kolejny skonfrontować tych obu znakomitych zawodników, tym bardziej, iż obaj spotkali się już trzykrotnie i za każdym razem sędziowie orzekli zwycięstwo Australijczyka.

Holloway vs Volkanovsky
Foto: Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Według White’a pomimo że, obaj to elita kategorii piórkowej, szef UFC uważa, że przepaść między nimi jest zbyt duża i nie zgadza się na czwarte spotkanie. Jedyna porażka Volkanovskiego od czwartej walki w zawodowej karierze w 2013 roku przyszła z rąk Islama Machaczewa, gdy „The Great” awansował do wagi lekkiej, postanawiając zostać mistrzem dwóch dywizji.

Dana White
Foto: Louis Grasse/PxImages

Następnie Volkanovski wrócił do wagi piórkowej, aby walczyć z tymczasowym mistrzem Yairem Rodriguezem na UFC 290 i sięgnął po tytuł pokonując go przez TKO w trzeciej rundzie. Natomiast Holloway pokonał ostatnio w tej samej rundzie przez nokaut Chan Sung Junga na UFC Fight Night 225 w Singapurze.

Holloway-Chang Sung Jung
Foto: MMA Junkie

Holloway będzie nieustannie próbował przekonać szefa UFC do tej tetralogii, ale na razie White nie jest zbytnio zainteresowany tym pomysłem. Niby sprawa jest rozstrzygnięta, ale…,no właśnie to „ale”.

Źródło: MMA Junkie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*