Polonika Boxing Night / WBC Green Belt Challenge / Eliminacje / Dodatkowe informacje / 10 września 2023 Warszawa

WBC Green Belt Challenge

Przypomnijmy że 10 września w Warszawie odbędą się eliminacje do finału turnieju WBC Green Belt Challenge. Zawodnicy będą walczy o prawo do uczestnictwa w gali finałowe która odbędzie się 5 października podczas gali Polonika Boxing Night w Lublinie. Tam czekają na kibiców starcia w boksie zawodowym i amatorskim, w tym rozstrzygnięcie turnieju „WBC Green Belt Challenge„.

Eliminacje do turnieju WBC Green Belt Challenge, zostaną zorganizowane w „Kulturze Wysokiej” w Warszawie i odbędą się w dwóch kategoriach wagowych: do 75 kg oraz do 80 kg.

Ambasadorami projektu zostali Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz Fiodor Czerkaszyn.

Plan dnia eliminacyjnego, 10 września do prześledzenia ponizej.

Wydarzenie będzie można śledzić w przekazie wideo na stronie organizatorów pod: https://FB.com/polonikaboxing

Więcej o tym przedsięwzięciu pisaliśmy TUTAJ. Poniżej kilka dodatkowych informacji.

Adrian Walczyk anonserem gali:

Jeszcze przed tygodniem Adrian Walczyk pracował jako anonser na wielkiej gali Usyk vs Dubois we Wrocławiu, a jego warsztat został doceniony przez legendarnego Michaela Buffera. Miło nam poinformować, że najlepszy polski anonser ringowy zapowie wszystkie pojedynki na gali Polonika Boxing Night 5 października w Lublinie!

Lukas Dekys w jednej z walk wieczoru

LUKAS DEKYS będzie gwiazdą jednej z dwóch walk wieczoru na gali Polonika Boxing Night, która odbędzie się 5 października w Lublinie!

Lukas jest zawodowym Mistrzem Polski w dwóch kategoriach wagowych, ale także międzynarodowym Mistrzem Czech. Jego imponujący rekord zawodowy to 10-0, w tym 3 zwycięstwa przez KO! Mieszkający w czeskiej Ostrawie polonijny zawodnik, pochodzi z rodziny śląskich górników, których tradycje w domu podtrzymuje jego ojciec.

Eugeniusz Makarczuk na gali Polonika Boxing Night:

Eugeniusz „CUBA” Makarczuk będzie jednym z zawodników, którzy wystąpią na gali Polonika Boxing Night już 5 października w Lublinie.

Makarczuk, na ringach amatorskich stoczył 150 walk i rywalizował nawet z medalistami igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata. Szybko okazało się, że ma wielki talent i smykałkę do boksu. Wystarczyło zaledwie pół roku treningów w Polsce, aby Eugeniusz Makarczuk sprawił dwie duże sensacje na ringach zawodowych nad Wisłą i został zauważony przez kibiców boksu – najpierw zdecydowanie pokonał Tomasza Nowickiego, a później zwyciężył Łukasza Maćca i zdobył tytuł mistrza Polski.

Już 5 października na gali Polonika Boxing Night w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie pogromca Nowickiego i Maćca stoczy swój kolejny pojedynek. Makarczuk jest obecnie 88. zawodnikiem rankingu Boxreca w wadze super półśredniej.

Makarczuk pochodzi z Lidy, miasta leżącego na terenie Białorusi, które do 1945 roku należało do Polski. Ma polskie korzenie, które kultywowane są w jego rodzinie od pokoleń. 29-latek w listopadzie 2022 r. przyjechał do Polski, by spełniać marzenia.

– Jestem Polakiem i czuję, że jestem na swoim miejscu. Mój dziadek zawsze mi mówił: „Gienek, pamiętaj skąd pochodzisz!” W moim rodzinnym domu, od pokoleń byliśmy wychowywani w duchu polskości. Do dziś wspólnie z najbliższymi podtrzymujemy polskie tradycje i obyczaje. Przez wiele lat z sukcesami boksowałem amatorsko na Białorusi, jednak zawsze pamiętałem o biało-czerwonych korzeniach – powiedział 29-latek w rozmowie z Mateuszem Fudalą z TVP Sport.

(opracowane na podstawie informacji prasowych Polonika Boxing)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*