Badou Jack rezygnuje z pasa WBC junior ciężkiej!

Badou Jack

Badou Jack (28-3-3, 17 KO) mistrz świata w trzech kategoriach zdecydował o rezygnacji z tytułu WBC cruseirweight po siedmiu miesiącach od sięgnięcia po niego w Arabii Saudyjskiej. Szwed znokautował wtedy Ilunge Makabu (29-3, 25 KO) w ostatniej rundzie ich starcia.

Jack vs Makabu
Foto: Cliff Hawkins/Getty Images/AFP

Jack celuje teraz w nową kategorie WBC Bridgerweight i jej mistrza idącego jak burza Łukasza Różańskiego (15-0, 14 KO). Wydaje się, iż przymierzany wcześniej, chcący wrócić z emerytury na walkę z Polakiem Tony Bellew (30-30-1, 17 KO), raczej na niej pozostanie.

Łukasz Różański
Foto: Darek Delmanowicz/PAP

W związku z tym, iż Jack zwakował tytuł, Don King Promotions ogłosiło, że zorganizuje walkę, która wyłoni nowego mistrza. Ilunga Makabu, który został zdetronizowany przez Szweda na początku tego roku pragnie odzyskać tytuł w pojedynku z obowiązkowym pretendentem, Noelem Gevorem Mikaelianem (26-2, 11 KO). W sumie będzie się działo i będzie zabawa, a wszystko zmierza do lukratywnej walki dla Łukasza Różańskiego. Pozostaje trzymać kciuki, aby pogłoski stały się faktem, bo to niewątpliwie spora gratka także dla kibiców.

Źródło Boxing Social

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*