Zmiana rywala dla Lukasa Dekysia na Polonika Boxing Night w Lublinie

Polonika Boxing Night

Na ostatniej prostej przed galą Polonika Boxing Night w Lublinie niepokonany Lukas Dekyś poznał nowego rywala! Polonijny pięściarz, pochodzący z rodziny śląskich górników, pokonał na polskich ringach kolejno Michała Syrowatkę, Damiana Kiwiora i Michała Leśniaka, a w najbliższy czwartek 5 października zmierzy się z Dimasem Agustinem Garateguyem.

Stawką zakontraktowanego na dziesięć rund pojedynku będzie tytuł WBC Asian, skupiający pięściarzy pochodzących z Eurazji. Zwycięzca może liczyć na miejsce w pierwszej „30” rankingu WBC wagi półśredniej. To wielka szansa, a przy tym ranga gali zdecydowanie idzie do góry.

Mieszkający w Barcelonie Argentyńczyk na zawodowych ringach występuje od stycznia 2022 r., choć zebrał już naprawdę sporo doświadczenia. Za 31-latkiem trzynaście zawodowych pojedynków, a ostatnio zanotował serię trzech zwycięstw z rzędu. W Lublinie będzie chciał przedłużyć świetną passę.

Starcie odbędzie się w limicie kategorii półśredniej (66,7 kg). Ponownie Dekyś skrzyżuje rękawice z pięściarzem wywodzącym się z wyższej wagi. Argentyńczyk od początku kariery zawodowej występuje w kategorii super półśredniej (69,8 kg), dlatego w ringu może mieć przewagę warunków fizycznych. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas wielkie emocje!

Przyjdź 5 października do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie – bądź świadkiem wielkich bokserskich emocji. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie https://polonikaboxing.pl/kibic/

🥊 Polonika Boxing Night
🕦 5.10.2023
🏡 Hala im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie
Aleje Zygmuntowskie 4
✅ Pojedynki zawodowe o pasy mistrzowskie federacji WBC
✅ Rozstrzygnięcie turnieju „Road to WBC Green Belt Challenge” i wyłonienie najlepszych zawodników w boksie olimpijskim
✅ Partnerem wydarzenia jest prestiżowa organizacja World Boxing Council (WBC)
✅ Gość specjalny: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk
✅ Wstęp wolny! Zarejestruj się już teraz: https://polonikaboxing.pl/kibic/

(informacja prasowa Polonika Boxing Night)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*