Błachowicz vs Rakić – zapowiedź rewanżu!

Błachowicz
(materiał sponsorowany)

20 stycznia do oktagonu UFC powróci Jan Błachowicz. Reprezentant Polski po raz drugi w karierze wyjdzie do oktagonu na starcie z Aleksandarem Rakićem. Czy Polak ponownie pokona tego przeciwnika?

Jan Błachowicz

Jan Błachowicz to nadal najlepszy zawodnik z naszego kraju, który występuje w federacji UFC. Już jakiś czas temu „Cieszyński Książę” stracił pas mistrzowski, jednak nadal dąży do kolejnego starci o tytuł. Błachowicz miał sporą szansę, aby ponownie zostać mistrzem, jednak nie potrafił pokonać Ankalajewa, a walka zakończyła się remisem. Od tego czasu Polak stoczył jeszcze walkę z nowym mistrzem UFC, czyli Alexem Pereirą. W tym przypadku rywalizacja zakończyła się triumfem Brazylijczyka, jednak Błachowicz do dziś nie może się z tym pogodzić. Polak nawołuje w wywiadach do rewanżu z Pereirą, ale żeby do tego doszło, musi przede wszystkim wygrać swoje kolejne starcie. O tym, że zadanie nie będzie łatwe przekonał się Błachowicz już w pierwszym pojedynku z Rakićem. Była to niezwykle wyrównana walka, o której losach zdecydowała ostatecznie kontuzja przeciwnika.

Błachowicz w dotychczasowym bilansie swojej kariery ma na koncie 29 wygranych, 10 porażek i jeden remis. Statystyki pokazują, że Polak najczęściej wygrywał po decyzjach sędziów, ponieważ aż 11 razy. Do tego trzeba wspomnieć o 9 triumfach przez nokaut lub techniczny nokaut, a także 9 podaniach. Jeśli chodzi o bilans dotychczasowych porażek, to również Cieszyński Książę najczęściej przegrywa właśnie po decyzjach arbitrów. W tym przypadku ma aż 6 porażek właśnie w ten sposób. Do tego zaliczył również 2 przegrane przez poddanie, a także nokaut i techniczny nokaut.

Do najbliższego pojedynku Jan Błachowicz wyjdzie z nadzieją na przełamanie niekorzystnej passy, czyli 2 kolejnych walk bez wygranej na koncie. W tym czasie zaliczył jeden remis, a także kontrowersyjną porażkę z Pereirą. Ogólnie ostatnia forma reprezentanta Polski nie jest najwyższa, ponieważ z 4 ostatnich walk tylko raz wyszedł zwycięsko właśnie z Rakićem, a przecież była to wygrana przy kontuzji rywala. Aktualnie Jan Błachowicz plasuje się na czwartej pozycji w rankingu swojej kategorii wagowej. Jeśli uda mu się pokonać najbliższego przeciwnika, to bez wątpienia będzie miał spore szanse, aby w przyszłości ponownie zawalczyć z Pereirą. Jeśli jednak to Rakić okaże się lepszy, to pewnie on szybciej otrzyma szansę na walkę o pas.

Jan Błachowicz – statystyki:

  • Pierwsza walka pomiędzy tymi zawodnikami zakończyła się zwycięstwem Jana Błachowicza.
  • Błachowicz wygrał tylko 1 z 4 ostatnich pojedynków dla federacji UFC.
  • Polak wygrał 31% swoich walk przez KO/TKO.
  • Błachowicz aż 6 z 10 porażek zaliczył przez decyzję.

Aleksandar Rakić

Reprezentant Austrii ma dwukrotnie mniejsze doświadczenie, jeśli chodzi o stoczone walki w oktagonie. Raki

w tym momencie plasuje się na piątej pozycji w klasyfikacji tej kategorii wagowej. Austriak wraca do wysokiej dyspozycji po kontuzji, która wykluczyła go z dalszej walki przeciwko Błachowiczowi w pierwszym starciu tych zawodników.

Na jego koncie znajduje się 14 wygranych, a także 3 porażki. Rakić jest zawodnikiem, który walczy w spektakularny sposób i ogólnie jest mocny w praktycznie każdej płaszczyźnie. To tylko pokazuje, jak trudne zadanie czeka reprezentanta Polski w najbliższym starciu. Prawdopodobnie nie trzeba było mu jednak o tym przypominać, ponieważ już w pierwszej rywalizacji pomiędzy tymi zawodnikami mógł się o tym przekonać. Kto wie, jak zakończyłby się tamten pojedynek, gdyby nie kontuzja reprezentanta Austrii.

Aleksandar Rakić – statystyki:

  • Rakić stoczył 17 zawodowych walk.
  • Austriak wygrał 14 pojedynków w karierze.
  • Rakić aż 9 z 14 walk wygrał po KO/TKO.
  • Przed przegraną walką z Błachowiczem, Rakić miał serię 2 wygranych.

Bardzo ciekawa sytuacja w rankingu

Po ostatniej gali UFC, na której Alex Pereira pokonał Prochazkę doszło do wymiany pozycji w rankingu. Aktualnym mistrzem jest oczywiście Brazylijczyk, Czech spadł na drugie, czyli de facto trzecie miejsce, a pomiędzy nimi znajduje się Jamahal Hill. Dalej w zestawieniu znajduje się Ankalajew, Błachowicz i Rakić. Właśnie dlatego, że reprezentant Polski i jego kolejny przeciwnik zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce w rankingu. To ich najbliższe starcie będzie niezwykle istotne dla przyszłości w tej kategorii wagowej. Gdyby Błachowicz przegrał z Rakićem, to walka o pas mistrzowski w przyszłości byłaby trudna do rywalizacji, a przecież Polak domaga się rewanżu z Pereirą, gdzie jego zdaniem niezasłużenie przegrał.

Typy UFC na najbliższą walkę Jana Błachowicza są już dostępne, pomimo tego, że starcie odbędzie się dopiero w styczniu.

Co mówią Typy UFC na walkę Błachowicza zdaniem mma24?

Wstępne kursy, które są dostępne w kategorii typy UFC, nie przemawiają na korzyść reprezentanta Polski. Trzeba jednak wspomnieć, że podobnie było przed pierwszym starciem pomiędzy tymi zawodnikami, które ostatecznie zakończyło się triumfem Jana Błachowicza. Wtedy jednak spory wpływ na takie rozstrzygnięcie miała kontuzja reprezentanta Austrii, która uniemożliwiła mu dalszą walkę. Rakić jest już obecnie zdrowy i gotowy do rewanżu, który potencjalnie może otworzyć mu drogę do walki o pas mistrzowski, co bez wątpienia jest jego celem. Typy UFC wskazują, że Austriak ma większe szanse na wygraną, ale redakcja mma24 wierzy w Janka! Warto pamiętać, że Jan Błachowicz kilka razy zaskakiwał już wyżej notowanych przeciwników i zwyciężał pomimo tego, że kursy bukmacherskie wskazywały na jego rywali.

Naszym zdaniem może być to pojedynek, który zakończy się na pełnym dystansie. Przypomnijmy, że właśnie w ten sam sposób zakończyła się ostatnia rywalizacja z udziałem Jana Błachowicza, w której przegrał już z aktualnym mistrzem Alexem Pereirą. Na pełnym dystansie przebiegało również starcie z udziałem Polaka, gdy walczył z Ankalajewem. Statystyki wskazują również, że Błachowicz najczęściej w swojej karierze wygrywał właśnie po decyzjach sędziów i również najczęściej w ten sposób przegrywał.

Na naszej stronie znajdziesz oczywiście więcej artykułów na temat sportów walki, w tym MMA!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

(materiał sponsorowany)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*