Joshua vs Ngannou: Knockout Chaos / Info + Karta walk + Zwiastun (WIDEO) / 8 marca 2024 Riyadh

Joshua vs Ngannou

Jeszcze jakiś czas temu było wielu którzy uznawali ruch Ngannou i odejście z UFC za błąd. Ale jak się okazuje Predator wie co robi w ringu jak i wie co robi poza nim. Już w ten weekend stoczy on druga walkę bokserska i drugą walkę z zawodnikiem top 5 królewskiej dywizji. A za obie walki bokserskie zapewne zarobi sumarycznie więcej pieniędzy niż zarobił przez cala swoje karierę MMA.

Na przeciwko Ngannou w jego drugiej potyczce w boksie zawodowym stanie Anthony Joshua, były mistrz świata. I jeszcze jakiś czas temu większość popukała by się w głowę i nikt nie dawałby Francisowi szans w takim zestawieniu. Ale po tym co się wydarzyło w czasie pierwsze walki, z Tysonem Furym, nikt już nie lekceważy Predatora. Typowania pokazują, że ta walka jest widziana jako typowe fifty-fifty.

Boksersko lepszy na pewno jest Joshua. Ale jak się okazało Ngannou tez wiele potrafi, szybko się uczy a i jest nieprzeciętnie twardy i do tego zmotywowany. To ze wielu stawiało i nadal stawia go na straconej pozycji na pewno dodatkowo go motywuje. Ponadto presja będzie spoczywać głównie na brytyjskim zawodniku. Po pierwsze to on jest tutaj bokserem, po drugie to dla niego kolejna porażka oznaczałaby poważne komplikacje w ścieżce do pasa mistrzowskiego. Po trzecie, w końcu, gdyby przegrał wypadłby gorzej w korespondencyjnym pojedynku z Tysonem Furym, bo to jakby nie było, to jednak Gypsy King oficjalnie z Ngannou wygrał.

Jak potoczy się ta walka dowiemy się już za 5 dni. Na pewno będzie to ciekawe widowisko, zarówno za sprawa walki wieczoru ale i tez innych walk jakie na to wydarzenie przygotowano.

Na gali tej, bowiem, oprócz wspomnianych dwóch zawodników kibice otrzymają więcej elektryzujących starć. W co-main evencie o tymczasowy pas w kategorii ciężkiej pochodzący od organizacji WBO zmierzą się Zhieli Zhang oraz Joseph Parker. Wystarczy tez wspomnieć, ze trzy z walk będą to walki o statusie mistrzowskim.

Z kompletna a karta walk tej gali oraz zwiastunem wideo (który zdecydowanie warto zobaczyć) możecie się zapoznać ponizej.

Karta walk gali Joshua vs Ngannou: Knockout Chaos:

  • Open // Anthony Joshua (27-3-0) vs. Francis N’Gannou (0-1-0)
  • Open // Zhilei Zhang (26-1-1) vs. Joseph Parker (34-3-0) // walka o tymczasowy pas WBO
  • 126 lbs // Rey Vargas (36-1-0) vs. Nick Ball (15-0-0) // walka o pas WBC w kategorii piórkowej
  • 154 lbs // Israil Madrimov (9-0-1) vs. Magomed Kurbanov (25-0-0) // walka o pas WBC w kategorii super półśredniej
  • 135 lbs // Gavin Gwynne (17-2-1) vs. Mark Chamberlain (14-0-0)
  • Open // Justis Huni (8-0-0) vs. Kevin Lerena (30-2-0)
  • 154 lbs //Jack McGann (9-0-1) vs. Louis Greene (16-4-0)
  • Open // Andrii Novytskyi (9-0-0) vs. Juan Torres (11-5-1)
  • 140 lbs // Ziyad Al Maayouf (1-0-0) vs. C. Flores (14-35-2)
Karta walk gali Joshua vs Ngannou: Knockout Chaos:

Zwiastun gali

Znajdziecie u nas także więcej informacji ze świata boksu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*