Jiri Prochazka w swoim żywiole.

Jiri Prochazka
Foto: Yong Teck Lim / Getty Images

Jiri Prochazka znany jest ze swojego niekonwencjonalnego stylu walki w oktagonie, ale i przygotowań przed nimi. Czech tym razem spędził okres 3 dni bez jedzenia i światła skupiając się w ten sposób na nadchodzącym starciu.

Pereira vs Prochazka
Foto: Zuffa LLC via Getty Images

Prochazka to były mistrz UFC i nadal czołowy zawodnik kategorii półciężkiej najlepszej federacji na świecie, którego rywalem w kolejnej walce będzie prawdopodobnie ten który strącił go z tronu, czyli Brazylijczyk Alex Pereira. Teraz po dobrym zwycięstwie nad Aleksandarem Rakiciem ma otrzymać szansę na rewanż. 31-letni Prochazka (30-4-1 MMA) w UFC zwyciężał m.in. z takimi postaciami, jak Glover Teixeira czy Dominick Reyes, a po sukcesie w starciu z Rakiciem jest numer jeden w rankingu do 93 kilogramów.

Magomed Ankalaev
Foto: Chris Unger/Zuffa LLC)

Trzeba przyznać, iż gdyby ostatecznie doszło do ich walki, byłby to elektryzujący rewanż, gdzie mimo wszystko faworyta nie widać. Obok Prochazki, zawodnikiem, który ma największe szanse na pojedynek mistrzowski, a wręcz się go domaga jest równie mocny Magomed Ankalajew, tak więc zobaczymy, kto ostatecznie zostanie pretendentem do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej.

Żródło: Bloody Elbow

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*