Garvonta Davis aresztowany pod zarzutami stosowania przemocy

Garvonta Davis
Foto: IBTimes/Mikael Ona

Garvonta Davis (27-0-0, 25 KO), amerykański zawodnik, aktualny mistrz wagi lekkiej WBA, który ma już zaplanowana walkę z Hectorem Luisem Garcią na 7 stycznia 2023 został aresztowany na podstawie zarzutów o przemoc domową. Aresztowanie nastąpiło we wtorek w Parkland na Florydzie.

W środę miało miejsce przesłuchanie w sadzie. Davis miał rzekomo uderzyć kobietę w prawa stronę głowy. Z raportu z przesłuchania wynika, że kobieta nie mieszka z Davisem a jej danych nie ujawniono. Davis nie był także pod wpływem alkoholu lub narkotyków podczas tego zajścia. Z raportu wynika także, ze kobieta doznała lekkich obrażeń prawej strony ust.

Tego samego dnia, w środę, Davis został zwolniony za kaucją. W czasie przesłuchania oraz zaraz po w mediach społecznościowych zaprzeczył wszystkim oskarżeniom. Post, w którym tego dokonał został już jednak osunięty.

To nie pierwsze już oskarżenie Garvonty Davisa o przemoc i zachowanie niezgodne z prawem. Jedno oskarżenie miało związek z nagraniem, na którym Davis rzekomo złapał za szyję swoja byłą dziewczynę na dobroczynnym meczu koszykówki. Garcia ma się także pojawić w sadzie w związku z caklem inna sytuacją, w której miał się dopuścić się przemocy fizycznej i później ucieczki.

Być może Davis chce dorównać swojemu rodakowi Adrienowi Bronerowi. Ten jest znany ze swoich problemów z prawem i częstych wizyt w areszcie.

28-letni Garvonta Davis jest jednym z najlepszych obecnie amerykańskich bokserów. Poza zaplanowanym pojedynkiem 7 stycznia mówi się już o hitowym starciu Davisa z inna wschodzącą gwiazda, Ryanem Garcią. Tak naprawdę nie jest na 100% pewne czy styczniowy pojedynek dojdzie do skutku, a jak problemy Davisa z prawem będą się nasilać to zapewne z kwietniowej hitowej potyczki z Garcią tez nic nie będzie.

(opracowane na podstawie materiałów Sky Sports)

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Boks w styczniu 2023. Przegląd nadchodzących wydarzeń. - Fighter.pl
  2. Ważenie przed walką Davis vs Garcia (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*