Illunga Makabu vs Badou Jack dodane do rozpiski gali Paul vs Fury

Makabu
Foto: Valery Sharifulin\TASS via Getty Images

Niedawno informowaliśmy o tym, ze oficjalnie ustalono miejsce i termin walki pomiędzy zwaśnionymi Jake’em Paulem oraz Tommy’m Furym. Walka Jake Paul vs Tommy Fury odbędzie sie 26 lutego w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Aa tymczasem mamy już kolejna informacje dot. tego wydarzenia. Właśnie ogłoszono, ze na rozpisce zawalczy mistrz WBC kategorii cruiser Illunga Makabu a jego przeciwnikiem będzie Badou Jack, który jakiś czas temu przeszedł do wyższej kategorii wagowej.

Illunga Makabu jeszcze nie dawno był ogłaszany jako zawodnik mający wystąpić na gali Dona Kinga ale oczywiście nic z tego nie wyszło bo jak się okazało sam zawodnik niczego nie wiedział i nic z nim nie ustalano. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Makabu (29-2, 25 KO) jest mistrzem WBC w kategorii cruiser od stycznia 2020 roku. Walka z Badou Jackiem będzie jego trzecia obroną. W ostatniej obronie Makabu wygrał niejednogłośną decyzja sedziowska z Thabisu Mchunu.

Badou Jack (27-3-3, 16 KO) to były mistrz WBC kategorii super średniej oraz były mistrz WBA w kategorii lekko ciężkiej. W ostatniej walce Jack miał problemy i wygrał jedynie niejednogłośną decyzja sędziów z Richardem Rivierą.

Znamienny jest sam fakt jak się wszystko zmieni w kierunku miejsca w którym to walka o mistrzostwo świata pomiędzy bardzo dobrymi bokserami danej kategorii wagowej, top 10 kategorii gra drugie skrzypce i jest jedynie druga walka na gali na której walka wieczoru to starcie co by nie mówiąc, to głownie Youtubera z pięściarzem, który jest jednak na początku swojej zawodowej kariery i nawet nie do końca wiadomo jaka jest jego wartość typowo sportowa.

1 Trackback / Pingback

  1. Jake Paul otrzymuje gwarancje od WBC, że zostanie oficjalne notowany w rankingu po zwycięstwie nad Tommym Furym - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*