Jake Paul otrzymuje gwarancje od WBC, że zostanie oficjalne notowany w rankingu po zwycięstwie nad Tommym Furym

Jake Paul
Foto: Mark Robison/Top Rank Inc / Getty Images

Już za 10 dni otrzymamy elektryzujące starcie pomiędzy youtuberem-bokserem Jake’em Paulem a Tommym Furym. To, ze Jake Paul podchodzi poważnie do sprawy i swojej kariery bokserskiej nie ulega wątpliwości. Zapewne trenuje sumienniej od niejednego boksera. Poza tym zrobił on bardzo duże postępy i pomimo, ze do tej pory wygrywał w boksie raczej z zawodnikami ze świata MMA, to progres i zaangażowanie są widoczne gołym okiem.

Docenia i widzi to także prezydent WBC Mauricio Sulaiman, który w oficjalnej informacji prasowej poinformował, ze Jake Paul będzie notowany w rankingu WBC kategorii cruiser, jeżeli ten odniesie zwycięstwo w kolejnej walce (do zobaczenia TUTAJ). Być może więc niedługo będziemy już pisać bokser-youtuber a nie youtuber-bokser. A może i niebawem w ogóle będzie można nazwać Jake’a Paula po prostu bokserem.

Jake Paul jest blisko z WBC od kilku lat, sięgając wstecz do pierwszej imprezy promowanej w Wielkiej Brytanii, kiedy jego brat Logan walczył z KSI; Tej nocy Jake zdobył pas amatorski WBC walcząc na karcie wstępnej. Jake przejawia oddanie i szacunek dla sportu, a WBC nie zamierza dyskryminować nikogo, zasługuje on więc na szanse, jakie ma każdy inny bokser. Zademonstrował siłę uderzenia, solidne umiejętności, a także wytrzymałość na ciosy, a Tommy Fury stanowi wyraźne wyzwanie dla Paula w walce dwóch niepokonanych zawodowych bokserów. Jake zapisał się do programu testowego VADA Clean Boxing Program, co stanowi kolejny ważny powód, by poprzeć jego postawę jako boksera.” – napisano w informacji prasowej WBC.

Walka niepokonanych bokserów odbędzie się 26 lutego w Diriyah, w Arabii Saudyjskiej. Zapowiadane jako „The Truth” wydarzenie jest współpromowane przez Most Valuable Promotions i Queensberry Promotions we współpracy z Skill Challenge Entertainment Enterprises i Ministerstwem Sportu Arabii Saudyjskiej.

Jako co-main event otrzymamy ciekawie zapowiadające się starcie w kategorii cruiser, którego stawką będzie pas WBC, pomiędzy Ilungą Makabu oraz Badou Jackiem. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zakłady bukmacherskie >>> Wszystkie walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Nie masz konta. Zarejestruj się TUTAJ.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Iskrzy na linii Jake Paul – Carl Froch - Fighter.pl
  2. Tommy Fury wierzy iż po pokonaniu Paula ten zakończy zawodową karierę bokserską. - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*