Bellator 290: Johnny Eblen pokonuje Anatolija Tokova i broni tytułu (WIDEO)

Bellator 290

Pełne wyniki gali Bellator 290 prezentowaliśmy już na naszej stronie TUTAJ. O przegranej Fedora Emelianenki z Ryanem Baderm w walce wieczoru także donosiliśmy w osobny wpisie TUTAJ. A teraz słów kilka o innej ciekawej walce jaka miała miejsce na Bellator 290.

W co-main evencie w walce o pas w kategorii średniej zmierzyli się mistrz Johnny Eblen oraz pretendent Antoly Tokov. Wygrał ten pierwszy i zaprezentował znakomita dyspozycję. Z każdą minuta walki, z każdą runda zyskiwał większą przewagę by koniec końców zwyciężyć przez jednogłośną decyzja sędziowską, wygrywając wg sędziów większość z rund. Punktacja sędziowską byłą następująca: 50-45, 49-46 oraz 49-46. Tą walką i zwycięstwem Johnny Eblen podrasował jeszcze bardziej swój rekord, który obecnie to 13-0. Wydaje się, ze Eblen może być problemem dla każdego w dywizji średniej.

„Tak właśnie walczę… z każda minuta walki, staję się lepszy” – powiedział Eblen w wywiadzie po walce.

Początek walki to walka w stójce o pozycje i wymiany ciosów. Tokov ulokował dobry cios prosty ale sam zainkasował kilka kopnięć na łydki. Elblen agresywnie parł do przodu ale Tokov lokował dobre kontrujące ciosy proste. W tej rundzie walka jeszcze dość wyrównana. Pod prawym okiem Eblena pojawia się rozcięcie i opuchlizna. Akcentuje on końcówkę dobrym ciosem z góry aby jakoś wyrównać obraz potyczki.

W drugiej rundzie Tokov doprowadza dobry cios do głowy Eblena ale ten odpowiada ciosem łokciem na głowę, który zwala Rosjanina z nóg. Po 10 minutach w stójce Eblen zwiększa presje i intensyfikuje próby sprowadzenia walki do parteru i chociaż Tokov sie wybrania to ciągła i nieustanna presja zaczyna przynosić efekty.

Napór Eblena trwa w najlepsze. Wyprowadza mnóstwo kombinacji, przygważdża przeciwnika do siatki. Po tym znów następują sprowadzenia. A po nich ataki z góry na przeciwnika. Atak Eblena był metodyczny do bólu. Ciosy rekami przeplatane ciosami kolanami, tam gdzie nadarzała sie okazja. Tokov trzymał się dzielnie ale tez sam nie mógł skonstruować żadnych realnych akcji ofensywnych, które mógłby zagrozić Eblenowi i zadać mu jakieś obrażenia. W samej końcówce walki Eblen wyniósł przeciwnika do góry i popisał się efektownym suplesem.