Bellator 290: Ryan Bader po raz drugi pokonuje Fedora Emelianenko (WIDEO)

Bellator 290
Foto: Esther Lin

Nie udał się Fedorowi Emelianence powrót do ringu i próba odejścia na emeryturę po zwycięskiej walce. W walce wieczoru na Bellator 290 ponownie rękawice skrzyżowali Ryan Bader i Fedor Emelianenko. Wygrał po raz drugi Bader już w pierwszej rundzie zasypując Cesarza ciosami w parterze, aż sędzia zmuszony był przerwać walkę.

W pewnym momencie rundy pierwszej Bader doprowadził do celu dobry cios i trafił za ucho Fedora a ten wylądował na macie ringu. Tam Bader ruszył zdecydowanie do ataku i okładał przeciwnika ciosami z góry zza pleców. Gdy Emelianko zaczął już jedynie przyjmować ciosy i jasnym było, ze nie ma szans na wyjście z tej sytuacji, sędzia ruszył i przerwał potyczkę. Tym samym Ryan Bader obronił swój tytuł mistrza Ballator wagi ciężkiej i został pierwszym zawodnikiem, któremu udało się pokonać Cesarza dwukrotnie.

Fedor zapowiadał, ze bez względu na wynik wczorajszej potyczki będzie to jego ostatnia i pożegnalna walka. I chyba dobrze aby danego sobie słowa dotrzymał. Rosjanin ma już 46-lat, jest legendą tego sportu. Przegrał dwa razy z tym samym zawodnikiem, z którym w czasie swojego prime zapewne by wygrał. Nikt nie chciałby chyba aby legenda MMA rozmieniała się na drobne i rujnował swoje dziedzictwo tocząc tak naprawdę niepotrzebne walki pod koniec kariery.

Na szczęście Fedor Emelianenko jest raczej mądrym człowiekiem i będzie wiedział, że już czas ze sceny zejść i zająć się np. trenowaniem innych zawodników i przekazywaniem swojej wiedzy. Co zresztą już czyni. Zakończyła się więc pewna era w historii mieszanych sztuk walki.

Poniżej możecie zobaczyć urywek z walki:

A poniżej nagranie z momentu gdy Fedor kladzie rękawice na macie ringu na znak zakończenia kariery:

Wszystkie walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Kliknij TUTAJ!

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Bellator 290: pełne wyniki gali i podsumowanie - Fighter.pl
  2. Bellator 290: Johnny Eblen pokonuje Anatolija Tokova i broni tytułu (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*