Garvonta Davis i Ryan Garcia podpisali kontrakty na walkę 15 kwietnia!

Garcia
Foto: Instagram Garvonty Davisa

Jak donosi ceniony dziennikarz sportowy Mike Coppinger, stało się i kontrakty na walkę zostały właśnie podpisane przez obu zwaśnionych zawodników. Tym samym 15 kwietnia w Las Vegas dostaniemy hitowe starcie w umownym limicie 136 funtów: Garvonta Davis vs Ryan Garcia.

Nad ta walka prace trwały tak naprawdę od listopada. Teraz kiedy zawodnicy podpisali już kontrakty pozostały jeszcze do podpisania kontrakty przez telewizje które będą relacje z wydarzenia transmitować. W tym przypadku będą to Showtime oraz DAZN. W toku negocjacyjnym sprawa najbardziej sporna była kwestia walki rewanżowej ale i tutaj udało się dojść do porozumienia. I tylko Davis będzie mógł aktywować klauzule rewanżu w przypadku jego przegranej. Klauzuli rewanżu po stornie Garcii nie ma.

Garvonta Davis (28-0, 26 KO) w ostatniej walce, która odbyła się miesiąc temu pokonał przez TKO Luisa Garcię, usuwając ostatnia przeszkodę przed hitową walką z, już tym właściwym, Garcią, Ryanem. Tank Davis jest jednym z najpopularniejszych pięściarzy z liczba followersów na Instagramie w wysokości 4.2 miliona. Mistrzem świata został już w roku 2017 kiedy to pokonał przez KO Jose Pedrazę.

Ryan Garcia, pod względem popularności przebija Davisa z liczba followersów na Instagramie w wysokości 9 milionów. Wartością sportową na ten moment także nie odstaje. Największym do tej pory zwycięstwem 24-latka jest pokonanie Luka Campbella w rundzie 7 ich walki ze stycznia 2021 roku. Do końca roku 2021 Garcia już nie walczył. Najpierw wycofał się z walki z Javierem Fortuną i zdradził wówczas się z pewnymi problemy natury psychicznej. Później musiał jeszcze przejść operacje nadgarstka która z kolei doprowadziła do odwalenia walki z Josephem Diazem Jr. Garcia powrócił w roku 2022 walki z Emmanuelem Tagoe oraz Javierem Fortuną w limicie 140 funtów. Następną walką miała być ta z Mercito Gesta ale w obliczu zaawansowanych negocjacji z Davisem ta walkę sobie odpuszczono.

(opracowane na podstawie materiałow ESPN.com)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*