Była gwiazda UFC – Jeff Monson wyrzeka się obywatelstwa USA na rzecz obywatelstwa Rosji.

źródło: @Jeff_monson_official/Instagram

Jeff Monson jest jednym z weteranów UFC, „the snowman” według serwisu Tapology.com walczył w MMA aż 90 razy! rekord (61-27-2).

Mimo 52 lat na karku w zeszłym roku walczył 4 razy. Gwiazdor MMA jak sam twierdzi jest anarchistą, w 2018 roku otrzymał obywatelstwo Rosyjskie.

Jego ostatnia natomiast walka zakończyłą się jako no-contest, z powodu „niedozwolonego uderzenia” jego przeciwnika.

Poza jego imponującą karierą sportową pozostaje również fakt iż jest mocno zaangażowany w Politykę, został mianowany specjalnym przedstawicielem ds. współpracy międzynarodowej przez Klub Sportowy Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, były zawodnik UFC został obywatelem Ługańskiej Republiki Ludowej.

„Nie chcę mieć nic wspólnego z Ameryką… Właściwie przechodzę przez procedurę odebrania obywatelstwa USA” – napisał Monson.

„Ten proces może potrwać kilka miesięcy. Tęsknię za rodziną, ale to wszystko. Nie chcę mieć nic wspólnego z Ameryką. Rząd i wojsko USA powodują bezprecedensowe cierpienia swoimi wojnami, sankcjami i wtrącaniem się w sprawy innych krajów na całym świecie. Kocham Rosję i Rosjan, jestem tutaj szczęśliwy”.

Oprócz tego zawodnik MMA prowadzi program Monson.tv w Rosyjskiej telewizji.

Monson, który pozornie zakończył swoją karierę w sportach walki pod koniec zeszłego roku, może wkrótce wejść do rosyjskiej polityki. W 2018 roku 52-latek został wybrany do parlamentu Krasnogorska, miasta położonego pod Moskwą.

Opracowane na podstawie informacji ze strony mmanews.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*