Beneil Dariush vs Charles Oliveira na UFC 288!

źródło: ufc

Charles Oliveira – były mistrz wagi lekkiej UFC za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych potwierdził walkę z Beneilem Dariushem.

Walka odbędzie się na UFC 288.

Beneil Dariush(22-4-1) ma za sobą świetną passe aż 8 zwycięstw z rzędu.

W Ufc jego bilans wynosi (16-4-1), ostatni raz walczył na gali UFC 280 gdzie pokonał Polaka Mateusza Gamrota po bardzo wyrównanej walce.

Brazylijczyk Charles Oliveira (33-9) powraca po przegranym pojedynku o tytuł wagi lekkiej z Islamem Makhachevem na UFC 280. Zwycięstwo nad Dariushem może potencjalnie zapewnić mu rewanż z Makhachevem.

Oliveira przed porażką był na fali w dywizji lekkiej UFC. Zdobył pas, pokonując Michaela Chandlera na UFC 262, zanim obronił go przed Dustinem Poirierem.

Warto zauwazyć że Brazylijczyk miał serie aż 12 pojedynków bez porażki (od 2018 do 2022 roku!).

Beneil Dariush natomiast domagał się walki o pas przez ostatnie dwa lata, po ostatnich zwycięstwach nad Tonym Fergusonem i Gamrotem. Zwycięstwo nad Oliveirą prawdopodobnie zapewniłoby mu kolejną walkę o tytuł.

Makhachev może potencjalnie rewanżować się z Alexandrem Volkanovskim jeszcze w tym roku, chociaż formalnie nic nie jest w toku. Pokonał Volkanovskiego przez jednogłośną decyzję na UFC 284.

Gala UFC 288 odbędzie się 6 maja 2023 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*