Tony Yoka przegrywa drugi raz z rzędu. 42-letni Carlos Takam pogromcą (WIDEO)

Tony Yoka
Foto: Sky Sports

O ile z jakichś powodów bukmacherzy widzieli Tony’ego Yokę jako faworyta potyczki z 42 letnim Kameruńczykiem to słaba postawę we wcześniejszej przegranej walce z Martnem Bakole postawiła wiele znaków zapytania. I chyba cześć z tych znaków zapytania zostało wyjaśnionych. Wczorajszej nocy Tony Yoka przegrał ponownie, i to przegrał zdecydowanie i nawet Francuscy, przychylni mu sędziowie, nie mogli nic zrobić.

Carlos Takam, jest zawsze przygotowany i zawsze niebezpieczny ale najlepsze lata ma i tak już za sobą. W związku z czym mierzącemu wysoko Tony’emu Yoce powinien sprawić co najwyżej jakieś problemy w wygranej walce. A tymczasem Kameruńczyk okazał się zdecydowanie lepszy w chyba każdej z 10 rund. Choć oczywiście oficjalna punktacja tego nie oddaje. Nieoficjalne karty ekspertów pokazują zwycięstwo Takama w wysokości 99-91 a tymczasem oficjalni sędziowie punktowi postarali się o niejednogłośny werdykt w postaci 96-94 dla Takama na dwóch kartach i 96-94 dla Yoki (sic) na karcie trzeciej. Ostatnia punktacja to jawny żart, ale porównując do do punktacji z poprzedniej walki z Bakole, to nie była taka zła. Sędziowie francuscy naprawdę stawali na rzęsach aby zapewnić Yoce w tych walkach zwycięstwo. I by pewnie im się to udało gdyby im sam Yoka trochę dopomógł.

Tony Yoka (11-2, 9 KO) wydaje się nie odnajdywać na zawodowych ringach. Pamiętajmy, ze jest to zloty medalista olimpijski z Rio de Janeiro. Już tamto zwycięstwo w finale było kontrowersyjne ale i tak na amatorskich ringach radził sobie o wiele lepiej niż ma to miejsce na zawodowstwie. Słusznie niektórzy zauważają podobieństwo do Davida Price’a, który na amatorskich ringach odnosił duże sukcesy aby w świecie boksu zawodowego totalnie się nie odnaleźć. Oczywiście są różnice. David Price był bardzo nieodporny na ciosy. Tego akurat Tony’emu nie brakuje. Brak mu za do siły ciosu, która miał Price oraz brak mu ducha walki. Price przegrywał walki, wszystkie przez nokaut, ale nie można mu było odmówić woli walki, bycia wojownikiem, któremu się chciało. Tony’emu Yoce tej nieustępliwości zdecydowanie brakuje, źle znosi presje i daje sobie narzucić wole przeciwnika. Dobrze to podsumował jeden z komentatorów twierdząc, że Yoka „nie jest wystarczająco agresywny” oraz ze wydaje się ze „utknął na amatorce”

Carlos Takam (40-7-1, 28 KO) dzięki temu zwycięstwu nadal będzie dostawać duże walki. Mistrzem już raczej zostanie ale zawsze będzie dawać dobre walki. A może je i wygrywać z prospektami takimi jak Yoka, którzy może są młodsi, którzy maja lepsze warunki fizyczne, którzy maja lepsze wyszkolenie, ale za to brak im woli walki i nieustępliwości. A tego Takam ma w nadmiarze i mógłby obdarować pięciu takich jak Yoka.

Tony Yoka vs Carlos Takam: fragmenty z walki

****************

Zakłady bukmacherskie >>> Walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Nie masz konta? Zarejestruj się TUTAJ.

Firma BETFAN to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Chcecie obstawić wyniki nadchodzących walk. Zapraszamy do naszej Strefy Gracza. Zobaczcie na jakie nadchodzące wydarzenia można już obstawiać wyniki. W tym celu kliknij TUTAJ.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Tony Yoka vs Carlos Takam: podsumowanie i wyniki wszystkich walk - Fighter.pl
  2. Martin Bakole twierdzi, że na sparingach zastopował Daniela Dubois i Oleksandra Usyka - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*