Dustin Poirer jest otwarty na rewanż z Justinem Gaethje

Poirer
Foto: Josh Hedges/Zuffa LLC/Getty Images

Dustin Poirer (29-7 MMA, 21-6 UFC) wyraził zainteresowanie powtórna walka z Justinem Gaethje (24-4 MMA, 7-4 UFC). A to wszystko po walce jaka była udziałem Gaethje na ostatniej gali UFC 286. Pisaliśmy o tym więcej TUTAJ. Gaethje bo wspanialej batalii pokonał Rafaela Fizieva. Sam Gaethje po zwycięstwie wyraził zainteresowanie walka właśnie z Poirerem lub z Charlsem Oliveirą. Od obu zawodników Gaethje doświadczył przegranych przed czasem i chciałby się zrewanżować.

Poirer i Gaethje walczyli na gali w roku 2018 kiedy to Poirer skończył Gaethje przez TKO w rundzie 4. Tamta walka także została uznana walka wieczoru i nagrodzona bonusami. Co ciekawe od ich walki w roku 2018 obaj zawodnicy dorobili sie bilansu 6-2. Kazdy z nich wygrał 6 razy ale tez dwa razy przegrał. Obie przegrane, zarówno w przypadku Poirera i Gaethje, miały miejsce w walkach mistrzowskich i pochodzą od tych samych zawodników, Khabiba Nurmagomedova i Charles’a Olveiry.

„To jest walka, która powoduje ze sie denerwuje”, powiedział Poirer FanSided MMA. „Kiedy słyszę jakieś nazwisko i się denerwuje. To oznacza motywacje. To są tego rodzaju walki – tak samo w przypadku Chandlera, Kiedy usłyszałem nazwisko Chandlera, kiedy miałem walczyć z Chandlerem, denerwowałem się bo wiedziałem jakie ryzyko niesie ze sobą taka walka, a to mnie motywuje. Tak samo z Justinem. Kiedy zostanę wywołany do walki i padnie jego nazwisko pewnie się właśnie to stanie. Zobaczmy.”

Dustin Poirer walczył tylko raz w roku 2022 kiedy to pokonał Michaela Chandlera na UFC 281. W tym roku Poirer zamierza być bardziej aktywny.

„Jestem szczęśliwy, ale walczyłem jedynie raz w tamtym roku. I nie chce aby to się powtórzyło w tym roku,” powiedział Poirer.

(opracowane na podstawie materiałów MMA Junkie / USA Today)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*