Macierzysta firma UFC, Endeavor, przejmie WWE?

Endeavor
Źródło: Barrett Media

W przeddzien finału Wrestlemania 39, CNBC doniosło, że WWE ma zostać przejęte przez firmę będącą też właścicielem UFC, Endeavor. Ta umowa może zostać oficjalnie ogłoszona już w poniedziałek, w ramach której UFC i WWE utworzą nową spółkę notowaną na giełdzie.

Firma Endeavour kupiła Ultimate Fighting Championship za 4 miliardy dolarów w 2016 roku i wydała później dodatkowe 1,6 miliarda dolarów w 2021 roku, na wykupienie firmy inwestycyjnych Silver Lake i KKR i aby móc zachować pełną kontrolę nad promocją walk odbywających się w ramach UFC.

Według CNBC rozmowy pomiędzy WWE oraz Endeavor sa bardzo zaawansowane a zawarcie porozumienia może zostać ogłuszone już dziś, w poniedziałek. W ramach umowy UFC i WWE uformowałby nowa spółkę notowana na giełdzie. 51% akcji należałoby do Endeavor a 49% do akcjonariuszy WWE.

Jeżeli chodzi o personalia to niewiele by się zmieniło. Dyrektor generalny (CEO) Endeavour, Ari Emanuel, zostałby dyrektorem generalnym nowo powołanego podmiotu, a długoletni szef WWE Vince McMahon byłby prezesem wykonawczym. Dana White pozostałby na stanowisku prezydenta UFC, a Nick Khan pozostałby prezydentem WWE.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Byli mistrzowie UFC, Brock Lesnar i Ronda Rousey, zawalczyli i wygrali na Wrestlemania 39 (WIDEO) - Fighter.pl
  2. Jake Paul uważą iż fuzja UFC-WWE ma sens. - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*