MB Boxing Night 15: Łukasz Wierzbicki vs Placido Ramirez. Kilka słów o zawodnikach walki wieczoru.

MB Boxing Night 15
Foto: MB Promotions

Komplet szczegółów dot. MB Boxing Night 15 prezentowaliśmy już TUTAJ. Znajdziecie tam szczegóły transmisji jak i kompletna kartę walk. A teraz kilka slow więcej o walce wieczoru tego wydarzenia. Z uwagi na niemożność wystąpienia na gali Kamila Łaszczyka (TUTAJ), do rangi walki wieczoru awansowało starcie pomiędzy Łukaszem Wierzbickim (22-1, 8 KO) a Placido Ramirezem (21-3).

Łukasz Wierzbicki, to czołowy polski zawodnik kategorii półśredniej. W swoim rekordzie ma takich zawodników jak Robert Tlatlik, Michał Żeromiński czy Anderson Clayton. Jedyną porażkę w swojej karierze, co było niespodzianka poniósł z rak Louisa Greene’a. Mialo to miejsce na gali Tymex Boxing Night 9. Walka była ciekawa ale nie trwała długo. W jeden z wymian w rundzie drugiej Greene zaskoczyl Polaka i posłał na deski. Ten wstał ale był zamroczony i Anglik dokończył dzieła. Być może kiedyś przyjdzie czas na rewanż, ale póki co przed Wierzbickim inne wyzwanie w osobie Placido Ramireza.

Placido Ramirez, to 29-letni pięściarz pochodzący z Kolumbii. Rekord tego zawodnika może wygląda nienajgorzej, ale pośród pojedynków wygranych trudno szukać znanych nazwisk. Gdy już przychodziło mu zmierzyć się z kimś wyżej notowanym i także mogącym pochwalić sie lepszym rekordem, to walki przegrywał. Tak bylo trzykrotnie w walkach z Brayanem Floresem, Luisem Hernandezem Ramosem oraz Sonnym Fredricksonem. Większość walk toczył także w swojej rodzinnej Kolumbii.

Faworytem potyczki, biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania, i to ze walka odbywa się w Polsce, zdaje się być Wierzbicki. Oby nie wdał się jedynie w niepotrzebna wojnę i nie zainkasował jakiegoś mocnego ciosu, bo akurat procent nokautów Ramirez ma najgonniejszy, uderzyć więc raczej ma czym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*