Kamil Sokołowski ogłosił zakończenie kariery

Kamil Sokołowski
Foto: Eastnews

Kamil Sokołowski (11-28-3, 4 KO), jeden z lepszych polskich pięściarzy kategorii ciężkiej ogłosił właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych zakończenie kariery zawodniczej. Zawodnik ten nikomu nigdy nie odmawiał, walczył z najlepszymi, wiele walk przegrał, ale tez wiele razy sprawił niespodziankę i odprawił z kwitkiem niejednego prospekta a niejednemu dal do myślenia i sprawił sporo problemów.

Jako sztandarowy przykład niech posłuży walka z Davidem Adeleye w Anglii. Zdaniem wielu Kamil powinien te walkę wygrać, a na neutralnym gruncie zapewne by właśnie tak było. Adeleye notuje obecnie rekord 12-0-0 i odprawia kolejnych rywali, ale walka z Sokołowskim na pewno pozostanie mu w pamięci jako cenna lekcja.

Przypomnijmy z kim walczył Sokołowski w czasie swojej kariery boksera zawodowego. A na liście są takie nazwiska jak: Dillian Whyte, Kash Ali, Nathan Gorman, Martin Bakole, David Price, Lucas Browne, Zhan Kossobutskiy, Otto Wallin, Bakhodir Jalolov, David Adeleye, Sol Dacres, Frazer Clarke.

2 Komentarze

  1. Ten tester/journeyman pewnie by skutecznie „przetestowal” wielu innych polskich ciezkich. Nie wiem jak zakonczylby sie np. walki Szpilka-Sokolowski, Wach-Sokołowski. Szpilka moglby polec przed czasem jakby sie przycisniety pogubil, a Wach moglby dac sie wypunktowac ze swoja typową „aktywnoscia”. No ale takich starc juz nigdy nie zobaczmy. Walka z Siwym zakonczyla sie remisem co juz pokazuje nam na jakim poziomie jest Sokolowski, albo na jakim poziomie jest Siwy. W sumie szkoda, ze Sokołowski nie zawalczyl z zadnym z innych polskich czolowych piesciarzy wagi ciezkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*