Floyd Mayweather: Gwiazda P4P powinna być poddawana losowym badaniom krwi i moczu.

Foto: Sport - Fakt/ Reuters

Floyd Mayweather uczestniczył w debacie na temat najlepszego pięściarza na świecie i przy okazji uszczypnął w tej kwestii Naoyi Inoue(25-0, 22 KO). Bardzo mocno bijący japoński „Potwór” niedawno został czterokrotnym mistrzem świata nokautując bezprecedensowo Amerykanina Stephena Fultona, co poniekąd dało mu palmę pierwszeństwa najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe.

Inoue vs Fulton
Foto: Naoki Fukuda/talkSPORT

W tym samym tygodniu Terence Crawford (40-0, 31 KO) zastopował równie efektownie Errola Spence’a Jr. (28-1, 22 KO) w którym wielu stwierdziło, iż to „Bud” zasługuje na bycie numerem jeden. Według Mayweathera, Inoue powinien przyjechać do Ameryki na bardziej rygorystyczne testy antydopingowe. Japończyk to znakomity bokser, ale chcę, żeby walczył w USA, losowo badając krew i mocz. „Potwór” walczył w Stanach Zjednoczonych jak do tej pory trzy razy ze swoich 25 pojedynków w karierze, a także jedną walkę miał w Szkocji. Jego pozostałe 21 starć odbyło się w rodzinnej Japonii.

Crawford vs Spence Jr
Foto: PBC

W przeszłości przeszedł testy VADA, m.in. w walce z Nonito Donairem w 2022 roku. „Money” chciałby, aby Inoue zmierzył się z Gervontą „Tankiem” Davisem w jakimś limicie umownym i według niego byłoby kapitalne starcie.

Źródło: Boxing Social

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*