Usyk vs Dubois już w tym tygodniu!

Usyk vs Dubois
Foto: The Sun

Aleksander Usyk (20-0, 13 KO) vs Daniel Dubois (19-1, 18 KO) to świetnie zapowiadająca się walka pomiędzy Ukraińcem, a Anglikiem, wydaje się, że faworyt jest oczywisty, aczkolwiek…no właśnie Brytyjczyk jawi się underdogiem, niemniej nikt nie zaprzeczy, iż ma papiery, aby być pełnoprawnym czempionem.

Daniel Dubois
Foto: NY Fights

Dobre warunki fizyczne, szereg zwycięstw po swojej stronie, mocny cios i solidna szczęka, niemniej nie idealna, w dodatku typowy młody wilk głodny sukcesu, a pasy WBO/WBA/IBF/IBO do zdobycia za jednym zamachem mobilizują. Można by rzec, kto by tego nie spróbował?

Aleksander Usyk
Foto: Polsat Sport/PAP/EPA

Aleksander Usyk to firma i już żywa legenda, fenomenalna praca nóg, technika najwyższych lotów przemieszana z betonową psychiką i inteligencją ringową, to przecież istny przepis na hegemona, niemniej swoje na liczniku już ma, a styl, który preferuje starzeje się najszybciej. Wydaje się, iż w tej chwili to jedyna nadzieja Dubois, aby odnieść sukces, w końcu Usyk może ulec kontuzji, albo dostać (nie)spodziewanego regresu formy z racji upływających lat. To starcie jest niezwykle intrygujące, a że odbywa się na naszej ziemi, tym bardziej budzi zainteresowanie.

Na pierwszy rzut oka nie ma co wydziwiać i faworyta widać od razu, ale…, dokładnie „ale”, a resztę zobaczymy już w sobotę i z całą pewnością we Wrocławiu nie będzie nudno.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*