Nikodem Jeżewski w wadze ciężkiej na Rocky Boxing Night 17. Powrót do Kościerzyny już 2 grudnia 2023

Rocky Boxing Night 17

Po dłuższej przerwie pięściarska grupa Rocky Boxing Promotion znów ustawi ring w hali Sokolnia w Kościerzynie. 2 grudnia na Rocky Boxing Night 17 walki stoczą czołowi pięściarze promowani przez Krystiana Każyszkę, z Nikodemem Jeżewskim i Arturem „Bizonem” Bizewskim na czele. Rocky Boxing planuje też mocne, nowe rozdanie w polskiej wadze ciężkiej.

Kościerzyna to serce Kaszub, które mocno bije dla pięściarstwa. Tu na co dzień mieszka Nikodem Jeżewski, więc nie może go zabraknąć 2 grudnia podczas Rocky Boxing Night. Pięściarz nie walczył od ponad roku i powraca do współpracy z Krystianem Każyszką.

– Nigdy nie miałem problemów z dogadaniem się z Krystianem. – zaznacza Nikodem Jeżewski. – Prywatnie znamy się bardzo długo. U niego zaczynałem karierę sportową i u niego skończę. Wspólnie szukaliśmy różnych rozwiązań. Skończyło się na tym, że uda się wrócić jeszcze w tym roku, czyli 2 grudnia.

Jeżewski to były pretendent do Mistrzostwa Świata w wadze junior ciężkiej, który w Kościerzynie zadebiutuje w królewskiej kategorii.

– Faktycznie idę kategorię wyżej. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że zostanę gdzieś pomiędzy wagami cruiser i ciężką. Jedyne na co liczę to dobre pojedynki z mojej strony oraz na brak problemów z własnym organizmem po tak długiej przerwie. – podkreśla Jeżewski, który będzie dużym wzmocnieniem Rocky Boxing w kategorii ciężkiej. Mistrzem Polski w tej wadze jest walczący dla grupy Kacper Meyna.

– Przed Kacprem być może walka z Adamem Kownackim, na której wynik czeka właśnie Nikodem Jeżewski. Nikodem w wadze ciężkiej ma szansę na większe walki, za większe pieniądze. W grupie mamy również Artura Bizewskiego, a do Polski też w królewskiej kategorii, chce wrócić były Mistrz Świata wagi junior ciężkiej Yuri Kalenga. Każdy chce walczyć o tytuł Mistrza Polski, a ja myślę o prawdziwym turnieju wewnątrz grupy, w formule najlepszy z najlepszych. – snuje plany promotor Krystian Każyszka.

I Nikodem Jeżewski i wspomniany Artur „Bizon” Bizewski wystąpią 2 grudnia w hali Sokolnia w Kościerzynie. W ringu dołączą do nich także czołowi pięściarze Rocky Boxing: Domninik Harwankowski, Kajetan Kalinowski i Ukrainiec Max Miszczenko. Nie zabraknie walk pań. W sumie podczas gali Rocky Boxing Night kibice zobaczą 9 zawodowych pojedynków. Rywala Nikodema Jeżewskiego oraz przeciwników pozostałych pięściarzy grupa Rocky Boxing przedstawiać będzie w informacjach prasowych i w mediach społecznościowych. Bilety na galę dostępne na portalu eBilet.pl >>> TUTAJ

(informacja prasowa Rocky Boxing Promotion)

Pobierz grafikę aby zobaczyć

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*