Kiedy kolejna walka z udziałem Mateusz Gamrota?

Mateusz Gamrot
(materiał sponsorowany)

Mateusz Gamrot zwyciężył w swojej ostatniej walce dla federacji UFC. Dzięki tej wygranej Polak poprawił swoją pozycją w rankingu i aktualnie plasuje się na szóstym miejscu. Następnym celem Polaka będzie ktoś, kto aktualnie znajduje się w top 5. Kiedy odbędzie się kolejna walka z udziałem Gamera?

Powoli do przodu

Mateusz Gamrot od początku swojej kariery w najlepszej federacji sportów walki na świecie notuje ciągły postęp. W zasadzie jedynym momentem, gdzie można było zwątpić w to, czy będzie w stanie utrzymać się w czołówce była przegrana z Dariushem. Polak został wtedy całkowicie zdominowany przez zawodnika z USA. Tak naprawdę tam dostarczcie pokazało ogromną dysproporcję w umiejętnościach, a szczególnie w tężyzny fizycznej, która również jest istotna w tej kategorii wagowej.

Gamrot po wygranej z Rafaelem Fizievem Został nawet wybrany jako potencjalny zastępca dla starcia o pas mistrzowski. Ostatecznie jednak to Alexander Volkanovski, a nie Polak wystąpi w starciu z Islamem Makchaevem. Część ekspertów zwraca uwagę, że taka decyzja federacji była związana przede wszystkim z wagą poszczególnych nazwisk. Dagestańczyk i Australijczyk zmierzyli się już raz w swoich karierach i dali bardzo dobre starcie. Są to również zdecydowanie bardziej rozpoznawalne nazwiska niż Mateusz Gamrot w tym momencie. Więcej na temat całej tej sytuacji wypowiedział się nawet jeden z zainteresowanych, czyli aktualnym mistrz tej kategorii wagowej.

– Gdyby, dla przykładu, Gamrot wszedł, ta walka nie byłaby tak duża – ocenił. – Ale jako że wziął ją Volkanovski, to nawet dzisiaj napisali nawet do mnie koledzy: „Już skończyłeś Oliveirę i nie spodziewaliśmy się niczego innego, więc nie planowaliśmy przyjeżdżać, ale teraz gdy zmienił się rywal, chcemy zobaczyć twoją walkę z Volkanovskim”.

Taka decyzja włodarze federacji oznacza, że Mateusz Gamrot będzie musiał poczekać na swoją szansę do walki o pas mistrzowski. Eksperci i kibice zwracają jednak uwagę, że wcale nie musi być to złe. Informacja, a może nawet wręcz przeciwnie. Wiele osób uważało, że pomimo znakomitej szansy to jednak byłoby to zdecydowanie za wcześnie. Różnica klas, jaka wystąpiła w pojedynku Mateusza Gamrota z Beneilem Dariushem, mogłaby być jeszcze większa w starciu z aktualnym mistrzem.

Kto będzie kolejnym rywalem Gamera?

Niewiele brakowało, aby Mateusz Gamrot wskoczył do walki o pas mistrzowski. Jednak w związku z tym, że taka decyzja nie została podjęta, to wiele osób zastanawia się na temat tego, z kim przyjdzie mu się zmierzyć w kolejnym starciu.

W marcu po wygranej, gdzie Mateusz Gamrot wskoczył w zastępstwo do starcia z Turnerem Polak w wywiadzie przyznał, że chciałby kogoś z top 5. Po ostatnim zwycięstwie nie ma wątpliwości, że cel pozostaje ten sam i Polak chciałby się zmierzyć z kimś z czołówki. W marcowym wywiadzie Gamrot wskazał dwa nazwiska, czyli:

„Skoro na zastępstwie pokonałem gościa z 10. miejsca, to teraz na pewno zasługuje na rywala z samej czołówki. Na kogoś z TOP 5. Justin Gaethje oraz Charles Oliveira to fajni rywale. Oni mają swoje teraz walki, ale myślę, że ktoś z tej dwójki byłby świetnym wyzwaniem”.

Potencjalnie jednak w tym przypadku część ekspertów uważa, że najlepszym wyborem do następnego pojedynku byłby reprezentant USA, czyli Michael Chandler. Aktualnie Amerykanin plasuje się na piątej pozycji w rankingu, ale wydaje się, że to właśnie z nim największe szanse na zwycięstwo miałby Polak.

Na potencjalne ogłoszenie kolejnych pojedynków trzeba jeszcze trochę poczekać. Wiele może zależeć od tego, jak potoczą się losy starcia mistrzowskiego, a także innych pojedynków.

Ranking kategorii Mateusz Gamrota:

1. Charles Oliveira
2. Justin Gaethje
3. Dustin Porier
4. Beneil Dariush
5. Michael Chandler
6. Mateusz Gamrot
7. Rafael Fiziev

SuperSocial dla fanów sportów walki!

Czy wiedziałeś, że na stronie bukmachera Superbet dostępna jest specjalna platforma społecznościowa, w której możesz obstawiać zakłady ze znajomymi? W ramach SuperSocial możesz dostosować tablicę do swoich oczekiwań. Oznacza to, że to właśnie Ty decydujesz o tym, jakie konta będziesz obserwować, a także jaka tematyka obstawianych zakładów cię interesuje.

W SuperSocial są typerzy, którzy obstawiają piłkę nożną, ale również znajdziesz tam graczy, którzy w ramach aplikacji bukmacherskiej typują sporty walki.

Mateusz Gamrot kariera w UFC

Mateusz Gamrot od początku swojej kariery w UFC zanotował 2 porażki. Oprócz tego Polak ma na koncie same wygrane w pozostałych starciach. Obstawiając walki z jego udziałem, warto zwrócić uwagę na styl. Gamrot jest zawodnikiem, który doskonale czuje się w dolnej płaszczyźnie i chętnie korzysta ze swoich znakomitych zapasów. Polak ma na koncie spore doświadczenie, jeśli chodzi o występy właśnie w zapasach, dlatego też chętnie sprowadza swoje walki do parteru. Trzeba jednak pamiętać, że pojedynek, w którym zmierzył się z aktualnym numerem 4 rankingu, pokazał, iż dobre zapasy to nie wszystko, jeśli brakuje tężyzny fizycznej. Polak po prostu w tamtej walce nie był w stanie sprowadzić swojego przeciwnika do parteru, a to mocno obnażyło jego słabe strony.

Sam fakt, że Mateusz Gamrot został wybrany jako zastępstwo dla pojedynku mistrzowskiego. Pokazuje, że Polak jest coraz bardziej doceniany. Mimo wszystko musi jeszcze zapracować w kolejnych starciach na wyrobienie sobie odpowiedniego nazwiska w spektakularny sposób. Ostatni wybór włodarzy tej federacji pokazał, że w tym momencie nie jest to jeszcze nazwisko, które potencjalnie mogłoby wzbudzić gigantyczne zainteresowanie w starciu o pas, więc musi sobie na nie zasłużyć kolejnymi zwycięstwami. Gamer w tym momencie czeka na swojego kolejnego rywala w UFC.

Statystyki – Mateusz Gamrot:

  • Mateusz Gamrot od początku zawodowej kariery wygrał 23 z 25 walk.
  • Obie porażki reprezentanta Polski miały miejsce w federacji UFC.
  • Gamer ma serię 2 kolejnych zwycięstw.
  • 5 z ostatnich 7 pojedynków Polaka nie zakończyło się decyzją sędziów.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

(materiał sponsorowany)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*