Usyk vs Fury – ile zarobili zawodnicy?

Usyk vs Fury
Materiał sponsorowany

Boks lub inaczej pięściarstwo, stanowi jedną z najstarszych dyscyplin sportowych, rozbudzając emocje widzów już w starożytności. Dziś jest podobnie, co udowodniło niedawne starcie dwóch legendarnych zawodników. Tyson Fury oraz Ołeksandr Usyk, gdyż właśnie oni są bohaterami bieżącego wpisu, posiadają ogromne doświadczenie, potwierdzone licznymi tytułami. Ogromne zaangażowanie ze strony bokserów umożliwiło zorganizowanie niezapomnianego widowiska dla wszystkich pasjonatów sztuk walki na całym świecie, nie zapominając jednak o gaży dla samych sportowców. Zatem, ile tak naprawdę zarobili poszczególni pięściarze?

Gdzie odbyła się walka Fury kontra Usyk?

Finalne obliczenia warto poprzedzić szybkim przeglądem samego miejsca spotkania. Na docelową lokalizację kultowego starcia, nazwanego Ring of Fire,  wybrano bowiem Kingdom Arena w Arabii Saudyjskiej.

Chociaż organizator poinformował o błyskawicznym wyprzedaniu wszystkich miejsc, pośrednicy wciąż oferowali pojedyncze bilety. Ich cena, w zależności od lokalizacji, oscylowała od kilkudziesięciu dolarów do nawet kilkudziesięciu tysięcy dolarów za szansę zobaczenia tak spektakularnego widowiska. Jednak, ile wyniosło wynagrodzenie dla samych bokserów?

Fury i Usyk – ile zarobili na walce?

Tytułowe pytanie z pewnością nurtuje wszystkich miłośników sportu, kibiców oraz osoby systematycznie realizujące zakłady sportowe. Już teraz warto zaznaczyć, że wielkość wypłat dla obu zawodników była naprawdę imponująca, chociaż szczegółowe dane wciąż pozostają tajemnicą.

Należy podkreślić, że ostateczny podział zarobków nie był równy. To brytyjski bokser miał zabiegać o zdecydowaną większość  wpływów z usługi Pay Per View. W konsekwencji, finalny rozkład gaży wyniósł 70% dla boksera o pseudonimie Gypsy King oraz 30% dla samego Usyka. Jakie są realne wartości zestawienia?

Tutaj należy sięgnąć do źródeł brytyjskiego dziennika The Independent. Według ustaleń reporterów, na konto Tysona miało trafić nawet 150 milionów dolarów, pomimo odniesionej porażki. Oleksand Usyk natomiast zainkasował równowartość 64 milionów dolarów. Jednak, ta wartość nie jest kompletna ze względu na kilka ważnych elementów.

Jednym z nich jest specjalny zapis w umowie brytyjskiego pięściarza, zgodnie z którym ponad milion dolarów przeznaczonych zostanie na rzecz walczącej z Rosją Ukrainy. Kolejny punkt nawiązuje już do kontraktów obu zawodników i dotyczy kwestii ewentualnego rewanżu, co także diametralnie zmieni stan konta sportowców. Co interesujące, wymienieni dzisiaj bokserzy jednogłośnie zadeklarowali chęć zrealizowania takiego rewanżu, który odbędzie się już w październiku.

Finansowe rekordy w boksie

Chociaż opisane warunki finansowe zawodników budzą ogromny podziw wśród entuzjastów sportowych zmagań, nie są one przykładem najlepszego wyniku! Ten należy bowiem do innej legendy pięściarskiego świata, czyli Floyda Mayweather.

Amerykański bokser odbył bowiem w 2017 roku nietypowy pojedynek z dawnym mistrzem UFC, Conorem McGregorem. Konfrontacja miała wzmocnić konto boksera o 275 milionów dolarów.

Aby poczuć sportowe emocje, a jednocześnie zapewnić sobie szansę na duże nagrody, nie trzeba być zawodowym sportowcem. Bukmacherskie typy na dziś gwarantują bowiem ogromną dostępność dyscyplin i okazję do uzupełnienia domowego budżetu!

(materiał sponsorowany)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*