Usyk – Złoto to jest to!

Usyk - Olimpiada
Foto: Scott Heavey/Getty Images

Aleksander Usyk to były znakomity amator, a obecnie zawodowiec powiedział, że będzie nadal cenił swój złoty medal olimpijski ponad niekwestionowany tytuł wagi ciężkiej, jeśli w sobotę zanotuje zwycięstwo, pokonując Brytyjczyka Tysona Fury’ego.

Usyk vs Dubois
Foto: Paweł Relikowski

Mistrz trzech federacji WBO, WBA i IBF przystępuje do swojej najważniejszej walki i robi to ze świadomością, że sukces zagwarantuje niezwykły prestiż i miejsce wśród zawodników wszechczasów. Jako amator w  Londynie w 2012 roku zdobył złoty medal olimpijski w wadze ciężkiej, a od tego momentu wygrał wszystkie 21 walk jako zawodowiec i został zunifikowanym czempionem w wadze junior ciężkiej.

Usyk vs Gassijew
Foto: Valery Sharifulin\TASS via Getty Images

Ostatnim niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej był wielki Lennox Lewis, który zawiesił rękawice na kołku w 2003 roku, zdobywając złoto olimpijskie 15 lat wcześniej. Według Usyka bycie najlepszym na Olimpiadzie ma większy wymiar, aniżeli mistrzem świata na zawodowstwie. Igrzyska są raz na cztery lata, a światowy prymat  można zdobyć w rok, powiedział fenomenalny Ukrainiec.

Lennox Lewis - Niekwestionowany
Foto: Getty/TVP SPORT

Walka o bezdyskusyjny prymat w wadze ciężkiej już w sobotę w Kingdom Arena w Rijadzie, to po prostu trzeba zobaczyć.

Źródło: Boxingscene

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*