Głowacki vs Riakporhe już 21 stycznia 2023 roku

Głowacki
Foto: Sky Sports

Już niedługo przed szansą powrotu do czołówki wagi cruiser stanie Krzysztof Głowacki. Na gali na której główna walka będzie starcie Chrisa Eubanka Juniora z Liamem Smithem, Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) zmierzy się z brytyjskim prospektem Richardem Riakporhe (15-0, 11 KO).

Riakporhe darzy Polaka szacunkiem, jednak zapowiada wysoka formę i swoje zwycięstwo.

– To ogromny krok naprzód, w końcu Głowacki jest dwukrotnym mistrzem świata. Jest Polakiem, jest bardzo silny, wytrzymały, inteligentny i doświadczony. Dlatego będę musiał dać z siebie wszystko i wznieść się na wyżyny moich umiejętności – powiedział Riakporhe w wywiadzie udzielonym telewizji SkySports.

– Planuję stworzyć widowisko, w którym chcę pokazać swoją szybkość, moc, moja bokserska inteligencje, wolę zwycięstwa i determinację. To będzie bardzo dobry pojedynek! Mój plan jest prosty: wygrać za wszelką cenę, wyprowadzać właściwe uderzenia i wykorzystać każdy jego błąd. Kibice mogą się spodziewać niesamowitego występu. Będę bardzo wybuchowy i głodny wygranej. To będzie demolka! Chcę zostac gwiazdą wieczoru – zapowiada pewny siebie Riakporhe.

Sam Krzysztof Głowacki wypowiada sie o swoim rywalu dość ostrożnie. W wywiadzie udzielonym TVP Sport Głowacki powiedział:

– Na pewno nie ma tak długich łap, jak mój ostatni rywal z Anglii Lawrence Okolie,zobaczymy jak z jego siłą. Nie oglądam zbyt dużo walk swoich rywali, zostawiam to trenerom. Widziałem może z 2-3 pojedynki Riakporhe’a. Na pewno jest niebezpieczny i żądny zwycięstwa. Muszę być uważny, ostrożny, ale też wywierać presję i pokazywać, że wygrywam rundy. Jeśli będę stał w miejscu, jak w walce z Okolie’em, to nie wygram.

Krzysztof Głowacki przegrał dwie ważne walki wyjazdowe, najpierw z Mairisem Briedisem a później właśnie z Lawrencem Okoliem. Odbudował się jednym zwycięstwem z Francisco Rivasem Ruizem, a teraz przyszedł czas na kolejne większe wyzwanie.

Richard Riakporhe do tej pory wygrał wszystkie swoje pojedynki. Najlepsze jego skalpy to Fabio Turchi, Olanrewaju Durodola, Jack Massey oraz Chris Billiam-Smith.

Źródła:
1. TVP Sport
2. Sky Sports
3. Boxrec

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Boks w styczniu 2023. Przegląd nadchodzących wydarzeń. - Fighter.pl
  2. Chris Eubank Jr vs Liam Smith: karta walk + informacje o gali - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*