WBC stworzyła specjalny pas WBC Diriyah Champion dla zwycięzcy walki Paul vs Fury

Jake Paul
Foto: WBC

Federacja WBC to rusz to zaskakuje nowościami i egzotyką. Tym razem wymyśliła sobie nowy pas tylko na potrzeby gali w Arabii Saudyjskiej na której głównym wydarzeniem będzie starcie Jake Paul vs Tommy Fury. Zwycięzca tej walki otrzyma pas mistrzowski WBC Diriyah. Niedługo każde miasto, w którym się będzie odbywać gala z która ma coś WBC wspólnego będzie mieć swój osobny pas.

Na szczęście, to raczej jedynie pas symboliczny. Dodatkowych atutów w postaci awansów rankingowych raczej nie zapewnia. Ale za dużo symboli to tez nie dobrze, bo się ich wartość rozmywa. To tak jak z dodrukowywaniem pieniędzy. Oby WBC nie szło tym tropem i nie produkowało zbyt wiele kolejnych pasków. Bo tak szczerze powiedziawszy, to czym zasłużyli sobie na specjalne traktowanie początkujący bokser-youtuber i niesprawdzony jeszcze bokser-bokser? Chyba jedynie tym, ze przyciągają dużą rzeszę fanów.

Z czego ostatnio znana jest poza tym federacja WBC? Przykładowo to właśnie WBC wprowadziła kolejna kategorie wagowa „Bridger”. To także WBC zapowiedziało wprowadzenie osobnej kategorii dla osób transpłciowych już w roku 2023.

Już niedługo napiszemy osobny artykuł na temat pasów w boksie zawodowym, bo to materiał na mala książkę. Każda z najbardziej znanych organizacji (WBA, WBO, WBC i IBF) ma swój zestaw pasów. Jest to temat wart osobnego wpisu.

Zakłady bukmacherskie >>> Wszystkie walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Nie masz konta. Zarejestruj się TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*