Amanda Serrano vs Heather Hardy 2 w co-main evencie na gali Paul vs Diaz

Serrano
Foto: MVP

O planowanym na 5 sierpnia starciu pomiędzy Jake’em Paulem oraz Nate’m Diazem pisaliśmy już obszerniej TUTAJ. Właśnie ogłoszono co-main event, o dużej wartości sportowej. A będzie nim rewanżowe starcie pomiędzy Amandą Serrano a Heater Hardy o niekwestionowane mistrzostwo świata w kategorii piórkowej.

Amanda Serrano (44-2-1, 30 KO) to obecnie niekwestionowana mistrzyni świata kategorii piórkowej. Przegrywała w swojej karierze jedynie dwa razy. Raz, przeszło 10 lat temu z Fridą Wallberg, która krotko później zakończyła sportową karierę. Kolejna przegrana nastąpiła mniej więcej 10 lat później ze znakomitą Katie Taylor. Dla tego starcia Serrano udała się wyżej do kategorii lekkiej i nieomal nie pokonała Taylor w walce o niekwestionowane mistrzostwo świata. Walka była zacięta i wyrównana a Taylor wygrała po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej i wynik mógł pójść tak naprawdę w obie strony. Biorąc pod uwagę fakt że Serrano walczyła 10 funtów ponad swoja macierzysta kategorię, to było to i tak niemałe osiągniecie. Zapewne doczekamy się kiedyś rewanżu miedzy Paniami. Z Heather Hardy, swoja następną rywalka, Amanda Serrano mierzyła się w roku 2019 i pokonała ja wtedy po jednogłośnej decyzji sędziowskiej

Heather Hardy (24-2-0) po porażce z rak Serrano zrobila sobie prawie dwa lata przerwy. Gdy powróciła, przegrała ponownie, tym razem z Jessicą Camaro, wtedy w walce w kategorii lekkiej. Następnie po rocznej przerwie odbudowała się dwoma zwycięstwami aby w kolejnej walce stoczyć boj rewanżowy z Serrano. Dużą faworytka starcia jest oczywiście Serrano.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*