6 zawodników Power Slap ukaranych zawieszeniem, grzywną i unieważnieniem walk po pozytywnym wyniku kontroli antydopingowej

Power Slap
Foto: Power Slap

Już jakiś czas temu media obiegła informacja ze 6 zawodników startujących w Power Slap wpadło na kontroli badającej obecność w organizmie zakaźnych substancji, od sterydów po narkotyki.

W środę Nevada Athletic Commission ukarała tych sześciu zawodników startujących w Power Slap. Zawodnikom wcześniej groziły czasowe zawieszenia, jednak teraz cała szóstka została ukarana całkowitymi zawieszeniami i grzywnami, a niektóre walki w których Ci zawodnicy brali udział zostały unieważnione.

Poniżej pełna lista uczestników Power Slap i kar nałożonych na nich przez wspomnianą komisję:

  • Jay Rivera, który brał udział w pojedynku 11 marca 2023, został zawieszony na sześć miesięcy po pozytywnym wyniku testu na GW-1516, sulfon i sulfotlenek, oraz na hormony i modulatory metaboliczne. Musi także zapłacić grzywnę w wysokości 200 dolarów oraz 326 dolary opłat sądowych. Będzie mógł ponownie startować po 3 września 2023.
  • TJ Thomas, który brał udział w pojedynku 9 marca 2023, został zawieszony na sześć miesięcy po pozytywnym wyniku testu na obecność klomifenu, hormonu i modulatora metabolizmu. Musi zapłacić grzywnę w wysokości 50 dolarów i 285,25 dolarów opłaty sądowej, a jego wygrana zostaje unieważniona. Jest uprawniony do ponownego startu po 9 września 2023
  • Chris Thomas, który brał udział w walce w formule Slap Fight 11 marca 2023, został zawieszony na sześć miesięcy po pozytywnym wyniku testu na buprenorfinę, narkotyk i jego metabolit – norbuprenorfinę. Buprenorfina to lek stosowany w leczeniu zaburzeń związanych z używaniem opioidów. Thomas musi również zapłacić grzywnę w wysokości 1000 USD oraz 326 USD opłat sądowych, a jego wygrana została unieważniona. Jest uprawniony do ponownego startu po 11 września 2023
  • Andrew Provost, który brał udział w pojedynku 11 marca, został zawieszony na sześć miesięcy po pozytywnym wyniku testu na buprenorfinę, narkotyk i jego metabolit – norbuprenorfinę. Musi zapłacić grzywnę w wysokości 500 dolarów oraz 326 dolarów opłaty sądowej i będzie mógł ponownie startować po 11 września.
  • Isaih Quinones, który brał udział w pojedynku 11 marca 2023, został zawieszony na 12 miesięcy po pozytywnym wyniku testu na obecność 19-norandrosteronu, drostanolonu, tamoksyfenu i boldenonu, które są sterydami anabolicznymi, oraz podwyższonego poziomu testosteronu. Musi zapłacić grzywnę w wysokości 750 dolarów, kolejne 495 dolarów opłaty za wymagane dodatkowe testy i 326 dolarów opłat sądowych. Będzie mógł ponownie startować po 11 marca 2024 roku.
  • Frank Holland, który brał udział w pojedynku 11 marca 2023, został zawieszony na sześć miesięcy po pozytywnym wyniku testu na obecność fenterminy, środka pobudzającego, który może być przepisywany w celu utraty wagi. Musi zapłacić grzywnę w wysokości 500 dolarów oraz 326 dolarów opłaty sądowej i będzie mógł ponownie startować po 11 września 2023.

Niepokoi ilość wykrytych przypadków stosowania zakazanych substancji. Wystarczy wspomniec 9 zawodników PFL, ktorzy takze zostali ostatnio przylapani na stosowaniu niedozwolonych substacji i teraz takze szesciu zawodnikow Power Slap.

Anthony Marnell, przewodniczący Nevada Athletic Commission tak komentuje ostatnie przypadki, nie kryjac rozczarowania i zażenowania:

„To strata czasu, zasobów państwowych, i jest to poniżające dla sportu… , a teraz nagle podczas ostatnich dwóch spotkań słyszałem więcej przypadków stosowania narkotyków niż miało to miejsce przez ostatnie dwa lata”

„Programy nie do tego zostały stworzone i my ich łapiemy, ale oni są poza miastem, zarobili pieniądze, nie obchodzi ich rekord zwycięstw i porażek, i muszą zapłacić 1200 $ jeśli kiedykolwiek zechcą tu wrócić, a w połowie tych przypadków i tak nigdy nie zobaczymy tych pieniędzy, odeszli. Nie podnosi to reputacji stanu Nevada, tak samo jak nie rzuca to dobrego światła na promotorów tych zawodników”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*