Ustalenia po 60-tej konwencji organizacji WBC Boxing

WBC
Źródło: WBC Boxing

Dopiero co zakończyła się 60 już konwencja federacji WBC. Nie zabrakło ogłoszenia obowiązkowych obron i eliminatorów. Poniżej podsumowanie.

Kategoria ciężka:
Andy Ruiz będzie musiał zmierzyć się w ostatecznym eliminatorze z Deontayem Wilderem do walki o pas z aktualnym mistrzem, Tysonem Furym. Jezeli wygra Wilder to będziemy świadkami czwartego starcia pomiędzy nim a Furym.

Kategoria Bridger:
Pisaliśmy jucz o tym u nas TUTAJ. Mianowicie mistrz tej kategorii Oscar Rivas będzie musiał zmierzyć się w kolejnej obronie swojego pasa z naszym Łukaszem Różanskim. I będzie musiał podejść do tej obrony nie na swoim terenie. A konkretnie w Polsce. Zapowiedziano także oficjalny eliminator. Zwycięzca potyczki Rivas vs Rozanski zmierzy się ze zwycięzcą eliminatora pomiędzy Alanem Babiciem oraz Ryadem Merhy’m.

Waga cruiser:
Mistrz Illunga Makabu może stoczyć jedna dobrowolną obronę. Później czeka już na niego oficjalnym pretendent w postaci Noela Mikaelyana (Noel Gevor). W oficjalnym eliminatorze zmierza się z kolei Thabiso Mchunu i Badou Jack.

Kategoria półciężka:
Artur Beterbiev stoczy swoja obowiązkową obronę pasa WBO przeciwko Antony’emu Yarde. Wtedy dopiero przyjdzie czas na obowiązkowa obronę pasa WBC.

Kategoria superśrednia:
Mistrz kategorii Saul Alvarez przeszedł operacje i dochodzi do siebie. David Benavidez, który jest mistrzem interim tej organizacji stanie w szranki z Celebem Plantem. Walka planowana jest na marzec 2023. Zwycięzca zostanie obowiązkowym challengerem do pasa dzierżonego przez Canelo.

Kategoria średnia:
Mistrz Jermall Charlo ostatnio doznał kontuzji. Tymczasowy mistrz, Carlos Adame, obecny na konwencji poprosił aby uczyniono go obowiązkowym challengerem.

Kategoria superpółśrednia:
Jermell Charlo musi zawalczyć z Timem Tszyu. W oficjalnym eliminatorze mają zmierzyć się Sebastian Fundora oraz Tony Harrison.

Kategoria półśrednia:
Keith Thurman został wyznaczony obowiązkowym pretendentem do pasa dzierżonego przez Errola Spenca Juniora.

Kategoria super lekka:
Regis Prograis będzie walczyć o wakujący tytuł z Jose „Chon’em” Zapedą

Kategoria lekka:
Mistrz Davin Haney zmierzy się z Vasily’m Lomaczenką

Kategoria super piórkowa:
Mistrz kategorii piórkowej Rey Vargas, który był wcześniej mistrzem kategorii junior piórkowej przeniósł się do wyższej kategorii aby zmierzyć się z O’Shaquie Foster’em o wakujący tytuł. Zwycięzca ma tej już wyznaczonego obowiązkowego pretendenta w osobie Eduaro „Rocky’ego” Hernandeza.

Kategoria piórkowa:
Po walce z Fosterem Vargas musi zdecydować czy chce pozostać w kategorii super piórkowej czy może powrócić do kategorii piórkowej. Mistrz kategorii junior piórkowej Stephen Fulton pójdzie w gore do kategorii junior piórkowej aby walczy o tytuł tymczasowy.

Kategoria junior piórkowa:
Zarządzono końcowy eliminator pomiędzy Luisem Nery’m a Azat Hovhannisyan’em

Kategoria kogucia:
Naoya Inoue będzie walczyć z mistrzem WBO Pauel Butlerem aby zostać niekwestionowanym mistrzem. Jeżeli później postanowi przenieść się do wyższej kategorii wagowej, to Jason Moloney zmierzy sie z Nonito Donairem o wakujący tytuł. Jezeli Inoue się jednak nie zdecyduje na ten krok, to Moloney i Donaire zawalczą o prawo walki z Inoue.

Kategoria supermusza:
Roman “Chocolatito” Gonzalez zamierzy się z Juanem Francisco “Gallo” Estradą o wakujący tytuł. Będzie to dopełnienie ich trylogii. Andrew Moloney zmierzy sie z Pedro “Pedrin” Guevarą o status obowiązkowego pretendenta.

Kategoria musza:
JC Martinez w grudniu zmierzy się z rywalem który zostanie dopiero ustalony. Jego walka przeciwko McWilliamsem Arroyo była już przekładana sześć razy. Na chwile obecna Arroyo jest kontuzjowany. Angel Ayala został ogłoszony obowiązkowym pretendentem. Ogłosił on swoja gotowość do walki w grudniu jeżeli drużyna Reya zdecyduje na ten termin.

Waga lekko musza:
Mistrz Kenshiro Teraji obronił swój pas WBC w zeszłym tygodniu. Hekkie Budler został ogłoszony obowiązkowym pretendentem.

Kategoria słomkowa:
Champ Panya Pradabsri czeka na zwycięzcę walki Luisa Castillo z Ayanda Ndulani’m.

(Redakcja, WBC Boxing)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*